Duży nabór do Straży Miejskiej w Lublinie. Kto może zostać strażnikiem i ile można zarobić?

Praca w Straży Miejskiej w Lublinie
Praca w Straży Miejskiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Straż Miejska w Lublinie szuka ludzi do pracy. Ogłoszony został nabór na wolne stanowisko strażnik miejski (aplikant). Do obsadzenia jest 19 etatów. Ile zarabia początkujący strażnik miejski? Sprawdź w materiale poniżej.

Praca w Straży Miejskiej Lublin

Straż Miejska w Lublinie boryka się z problemem braku personelu. Jest to tym bardziej kłopotliwe, ponieważ dziennie dyżurny odbiera kilkadziesiąt telefonów z prośbą o interwencję. A wysłać nie ma kogo. Dlatego też strażnicy miejscy zachęcają do tego, aby zasilić ich szeregi.

Tak dużego naboru dawno nie było. Straż Miejska w Lublinie ma do obsadzenia 19 wolnych etatów na stanowisko strażnik miejski – aplikant. Po roku zatrudnienia pracownik ma możliwość przedłużenia umowy i awansu na stanowisko młodszego strażnika.

Jakie są wymagania? Nie jest ich dużo. Kandydat musi mieć ukończone 21 lat, wykształcenie co najmniej średnie, być sprawnym pod względem fizycznym i psychicznym, nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu, musi mieć również uregulowany stosunek do służby wojskowej i cieszyć się nienaganną opinią.

Mile widziane są uprawnienia specjalistyczne: ratownika medycznego, ratownika wodnego, sternika motorowodnego, instruktora sztuk walki, instruktora rekreacji ruchowej, zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym, prawo jazdy kat. B. Atutem będzie też wykształcenie wyższe o kierunku: prawo, administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe, ochrony środowiska, pedagogika.

Ile zarabia początkujący strażnik miejski?

Wynagrodzenie zasadnicze strażnika miejskiego – aplikanta wynosi 3300 zł brutto. Pierwsza umowa zawarta jest na czas określony trwający 12 miesięcy, w czasie której aplikant przechodzi obowiązkowe szkolenie podstawowe. Od 1 stycznia 2023 r. wynagrodzenie zasadnicze przewidywane jest na poziomie minimum płacy minimalnej – 3490 zł brutto.

Po zawarciu umowy o pracę na czas nieokreślony awans na stanowisko młodszego strażnika z podwyższonym wynagrodzeniem zasadniczym według tabeli wynagradzania Regulaminu wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnianych w Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Co oferuje kandydatom Straż Miejska?

„Możliwość dalszych awansów, 13-sta pensja, bezpłatne szkolenia, świadczenia socjalne, preferencyjne ubezpieczenie grupowe, bezpłatny basen, bezpłatne zajęcia z samoobrony z elementami technik i taktyk interwencji, zniżki na wydarzenia sportowe” – czytamy w ogłoszeniu o naborze.

Nabór do pracy w Straży Miejskiej w Lublinie trwa do 13 listopada 2022 roku.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No co tu się dziwić że nie ma chętnych za 3300 brutto… masakra jakaś
    A jak ktoś przyjdzie za tyle to później widać jakich mamy strażników miejskich 😂

  2. Ja jestem chętny, ale gdzie można wysłać CV lub się zgłosić? Jakie dokumenty przynieść? Mam wyższe i jestem wysportowany.