Duże zmiany w zarządzie MOSiR „Bystrzyca”. Odwołano cały zarząd miejskiej spółki

Arena Lublin
Stadion miejski Arena Lublin | fot. Dominik Wąsik

Stanowiska stracili w piątek wszyscy trzej członkowie zarządu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie. Wszystko przez złą sytuację finansową miejskiej spółki.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” to jedna z ważniejszych miejskich spółek w Lublinie. Zarządza m.in. Areną Lublin, halą lodową Icemania, kompleksem pływalni Aqua Lublin, basenami CSR Łabędzie, Strefą H2O i Słonecznym Wrotkowem oraz halą Globus.

Zła sytuacja miejskiej spółki

W piątek 7 lutego Rada Nadzorcza Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie Sp. z o.o. podjęła uchwały w sprawie odwołania: Jacka Czareckiego z funkcji Prezesa Zarządu, Mirosława Kasprzaka z funkcji Wiceprezesa Zarządu oraz Krzysztofa Komorskiego z funkcji Członka Zarządu MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie.

Po analizie aktualnej sytuacji Spółki, Rada Nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu Zarządu w celu zapewnienia skutecznej realizacji bieżących zadań i odpowiedniego przygotowania do wyzwań inwestycyjnych stojących przed Spółką w najbliższej przyszłości” – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca”.

Jednocześnie Rada Nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie powołania Marka Spuz vel Szpos na Prezesa Zarządu MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie.

Marek Spuz vel Szpos jest absolwentem Politechniki Lubelskiej. W latach 2002-2016 pracował w Krajowej Spółce Cukrowej, był m.in. dyrektorem zarządzającym Cukrowni „Rejowiec” i prezesem Fabryki Cukierków „Pszczółka”. W marcu 2015 r. został prezesem Krajowej Spółki Cukrowej. Od marca 2016 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie.

Aktualizacja: Krzysztof Komorski wraca do zarządu MOSiR „Bystrzyca”. Został z niego wyrzucony w lutym

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Człowiek sukcesów widzę .
    Czekaj czekaj jak tam cukrownia rejowiec się trzyma po jego rządach ???