Duże zainteresowanie lotami z Lublina do Warszawy. Od 31 marca polecimy codziennie

Polskie Linie Lotnicze LOT
Samolot Bombardier-Q400 należący do LOT-u | fot. Port Lotniczy Lublin

Od 31 marca Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą częstotliwość lotów na trasie Lublin – Warszawa do siedmiu w tygodniu. Dodatkowe rejsy będą uruchomione we wtorki i soboty.

Uruchomione 3 września 2018 roku połączenie krajowe z Warszawy do Lublina okazało się wielkim sukcesem, z oferty LOT-u skorzystało prawie 7 tysięcy pasażerów. W związku z tym przewoźnik zdecydował, by od rozpoczynającego się sezonu letniego zwiększyć częstotliwość połączeń. Samoloty LOT-u na tej trasie krajowej polecą codziennie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników tego połączenia i rozważamy możliwość dalszego zwiększania liczby operacji. To dziś jedyne połączenie lubelskiego portu z hubem. Rozkład został skonstruowany w ten sposób, by umożliwić dogodne przesiadki na Lotnisku Chopina, np. na rejsy do Ameryki Północnej i do Europy Zachodniej” – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u.

Na jakie loty przesiadają się najchętniej pasażerowie z Lublina?

„Z naszych obserwacji wynika, że najchętniej pasażerowie przesiadają się na rejsy m.in. do Gdańska, Mediolanu i Brukseli. Warto przypomnieć, że oferujemy naszym pasażerom najszybszą i najwygodniejszą podróż między Warszawą i Lublinem. To jest szczególnie istotne właśnie teraz, w trakcie uciążliwości w związku z realizowanymi inwestycjami drogowymi i kolejowymi między tymi miastami” – dodaje Kubicki.

Korzystając z oferty Polskich Linii Lotniczych LOT bez problemu dolecicie z Lublina do: Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Mediolanu, Paryża Berlina, Kopenhagi, Sztokholmu, Budapesztu, Wiednia, Frankfurtu, Nowego Jorku, Toronto, Moskwy, Brukseli i innych miast w ofercie LOT Polish Airlines.

Do Warszawy codziennie

Od 31 marca samolot będzie startował z Warszawy o godz. 13:45, a lądował w Lublinie o 14:30. Rejsy powrotne zaplanowane są na godz. 15:20, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 16:10. Rejsy będą realizowane głównie przez 78-miejscowe Bombardiery Q400, a także 76/82-miejscowe samoloty Embraer 170/175.

„Bardzo się cieszymy, że narodowy przewoźnik zwiększa swoją obecność w naszym porcie. Oferta LOT-u daje dziś możliwość tysiącom pasażerów odbycia wygodnej podróży z woj. lubelskiego do stolicy lub do wielu ważnych biznesowo i atrakcyjnych turystycznie miejsc. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać” – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Ceny lotów rozpoczynają się od 169 zł.

Loty do Tel Awiwu

W sezonie letnim LOT utrzyma bezpośrednie połączenie z Lublina do Tel Awiwu. W 2018 roku na tej trasie podróżowało prawie 21 tysięcy osób. W zależności od tygodnia LOT będzie wykonywać jeden lub dwa rejsy w tygodniu wg rozkładu:

+ LO 165 LUZ-TLV 00:50-05:25 wtorki, środy lub czwartki

+ LO 166 TLV-LUZ 21:15-00:00 poniedziałki, wtorki lub środyWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.