Duża sieć handlowa zapowiedziała grupowe zwolnienia. Ma też sklepy w Lublinie

Carrefour przy al. Witosa w Lublinie
Carrefour przy al. Witosa w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Nawet 200 pracowników sieci Carrefour może stracić pracę. Carrefour Polska złożył do Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Firma wyjaśnia, że ma to związek z wdrażaniem nowej strategii.

Zwolnienia grupowe w Carrefour

W Lublinie sieć Carrefour ma trzy sklepy. Przy: al. Witosa 6, al. Andersa 9 i al. Spółdzielczości Pracy 32 (Galeria Olimp). We wrześniu sieć Carrefour Polska złożyła do Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Zwolnienia mają objąć maksymalnie 200 osób, zatrudnionych zarówno w centrali firmy, jak i sklepach.

Przedstawiciele sieci Carrefour wyjaśniają, że w ramach prowadzonej transformacji biznesowej, również Carrefour Polska dostosowuje swoje struktury do nowego modelu operacyjnego – zarówno w centrali, jak i w sklepach.

„W ramach projektu transformacji europejskich central Grupy Carrefour rozpoczynamy dokonywanie zmian w naszej centrali. Wdrożenie nowego, bardziej efektywnego modelu operacyjnego poprzez uproszczenia, wspólne prowadzenie określonych działań i cyfryzację pozwoli na jeszcze większe skoncentrowanie się poszczególnych krajów na rozwoju oraz zapewnieniu doskonałości handlowej i operacyjnej” – podkreśla biuro prasowe Carrefour Polska.

W związku z tym w najbliższym czasie dojdzie do zmniejszenia zatrudnienia w Carrefour Polska. „Gdyż nie będziemy w stanie zaoferować wszystkim pracownikom centrali firmy i sklepów pracy w nowych strukturach lub też nie wszyscy pracownicy wyrażą zgodę na zawarcie porozumień dostosowujących warunki pracy tych osób do nowej struktury organizacyjnej w centrali” – wyjaśnia biuro prasowe.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.