Duńczycy zbudują fabrykę w Lublinie. Tutaj będą regenerować części samochodowe

alternator 1
Zdjęcie ilustracyjne

W pierwszym kwartale 2019 r. duńska firma Borg Automotive zajmująca się regeneracją części samochodowych otworzy w Lublinie drugi w Polsce zakład produkcyjny.

Borg Automotive jest największą w Europie firmą regeneracyjną, specjalizującą się w produkcji, sprzedaży i dystrybucji regenerowanych części samochodowych na rynek europejski. Borg Automotive sprzedaje swoje produkty pod trzema różnymi markami: Lucas, Elstock i DRI.

Borg Automotive regeneruje takie części jak rozruszniki, alternatory, kompresory do klimatyzacji, zaciski hamulcowe, sprężarki prądu przemiennego czy zawory EGR.

Proces regeneracji polega na tym, że doprowadzamy używaną lub uszkodzoną część do pierwotnego stanu, w którym specyfikacja w pełni odpowiada części nowej. Taka część jest tańsza dla właściciela samochodu, a jej olbrzymią zaletą, w stosunku do części używanych, jest 2-3 letnia gwarancja – mówił w rozmowie z Forbes Marcin Zięba, dyrektor produkcji Borg Automotive.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na regenerowane części samochodowe duńska firma Borg Automotive uruchomi w Lublinie nowy zakład produkcyjny. Władze firmy uważają, że nowa fabryka może rozpocząć działalność w pierwszym kwartale 2019 r. początkowo zatrudniając około 50 pracowników.

W chwili obecnej Borg Automotive posiada zakłady produkcyjne w Danii, Belgii, Anglii i Polsce. Zakład produkcyjny w Zduńskiej Woli zatrudnia obecnie 1 300 osób i osiągnie pełną zdolność produkcyjną w 2019 roku. Dlatego władze firmy zdecydowały się o uruchomieniu kolejnej fabryki w Polsce, uważając Lublin za najbardziej odpowiednie miejsce do dalszego rozwoju.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.