Drzewo spadło na mężczyznę podczas wycinki drzew. Interweniował helikopter LPR

śmigłowiec lpr
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

38-latek z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe po tym, jak został trafiony przez spadającą gałąź ze ścinanego drzewa. Zdarzenie miało miejsce podczas prac porządkowych w lesie. Prowadząc prace leśne, zachowaj szczególną ostrożność.

Prace porządkowe na prywatnej działce w lesie

Służby informacje o niebezpiecznym zdarzeniu na terenie prywatnej działki leśnej odebrały w sobotę po godzinie 10:00. Wypadek miał miejsce w miejscowości Teodorówka, w gminie Frampol. Z ustaleń poczynionych przez mundurowych wynika, że dwóch mężczyzn w wieku 38 i 68 lat prowadziło planowaną wycinkę drzew. Nagle podczas porządkowania działki, opadający konar uderzył jednego z nich.

9806730 wycinka drzew 900 554
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Interweniował helikopter LPR

38 – latek Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym został przetransportowany do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Obecnie trwa ustalanie dokładnych okoliczności i przyczyny zdarzenia. Apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac leśnych.

Wskazówki przy wycince drzew

  1. Dobierz odpowiednie narzędzia
  2. Sprawdź warunki terenu i możliwość upadku odcinanego drzewa
  3. Zostaw sobie miejsce na ucieczkę
  4. Staraj się przewidzieć sytuację

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.