Najnowsze ogłoszenia (spoty)
Eksperci alarmują, że największa fala zachorowań na koronawirusa dopiero przed nami, mimo to już teraz w wielu szpitalach brakuje środków ochrony osobistej m.in. maseczek czy kombinezonów ochronnych.
Powstała kolejna inicjatywa, która ma pomóc szpitalom w walce z rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19 #DrukarzeDlaSzpitali. I nie – nie chodzi o zwykłe wydruki, tylko o wydruki 3D. Inicjatywa zrzesza osoby i firmy z całej Polski, które zajmują się projektowaniem i wykonywaniem wydruków 3D, i łączy je ze szpitalami, którym brakuje sprzętu ochronnego w walce z koronawirusem.
„Akcja #DrukarzeDlaSzpitali to oddolna inicjatywa w celu wsparcia bohaterów w szpitalach walczących na froncie z wirusem SARS-CoV-2. W ciągu kilku dni udało się zorganizować grupę hobbystów druku 3D, profesjonalnych firm zajmujących się tą tematyką w celu druku środków ochrony dla lekarzy i służb mundurowych” – mówi Bartłomiej Jarkiewicz z Drukarze Dla Szpitali.
Lublina drukuje dla szpitali
Koordynatorzy projektu zaczęli od produkcji ochronnych masek na twarz, w postaci osłon z przezroczystego plastiku tzw. przyłbic ochronnych. Jest to rozwiązanie, które może ochronić przedstawicieli branży medycznej przed zarażaniem drogą kropelkową. Tylko w samym województwie lubelskim szpitale i placówki medyczne zamówiły 500 sztuk.

Brakuje przezroczystych osłon
„Potrzebujemy do współpracy firmy, która dostarczyłaby nam wycięte pod wymiar przezroczyste osłony z PET lub PET-G, potrzebnych do drukowanych na drukarkach 3D elementów przyłbic. Brakuje nam tylko tych osłon, abyśmy mogli montować i przekazywać gotowe przyłbice szpitalom” – mówi Kamil Kalita z firmy SEB-COMP, koordynator akcji Drukarze Dla Szpitali na województwo lubelskie. Firmy zainteresowane pomocą proszone są o kontakt pod nr tel. 735 001 102.
Duże zapotrzebowanie wśród szpitali
Gotowe przyłbice mają trafić do szpitali w województwie lubelskim: SPSK4 w Lublinie, SPSK ZOZ w Tomaszowie Lubelskim, czy Szpitala Powiatowego im. Królowej Jadwigi w Hrubieszowie. Jednostki, w których brakuje podstawowego sprzętu ochrony osobistej, mogą zgłaszać takie zapotrzebowanie poprzez formularz kontaktowy lub kontaktować się z przedstawicielami grupy za pomocą maila [email protected].
Osoby, które chciałby dołączyć do akcji Drukarze Dla Szpitali z woj. lubelskiego mogą pisać bezpośrednio do koordynatora – [email protected].

Szkoda że szpitalowi MSWiA w Lublinie nie potrzeba tak jak obiadów dla medyków.
czy zamiast brakujących przesłon nie można użyć sztywnych przezroczystych folii A4 dostępnych w sklepach i hurtowniach papierniczych? Używane np. do prospektów reklamowych w parze ze sztywną okładką i listwą mocującą
Dodaj opinię