Drugie podejście do przebudowy Alei Racławickich

DSC03099
Al. Racławickie w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił drugi przetarg na przebudowę Alei Racławickich i fragmentu ul. Lipowej. Poprzedni przetarg został unieważniony.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na przebudowę Al. Racławickich został unieważniony z powodu cen, które zaoferowali potencjalni wykonawcy. Najtańsza oferta przetargowa opiewała na kwotę 109 mln zł, gdzie ratusz zarezerwował na ten cel nieco 41 mln zł.

Drugie podejście

We wtorek Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił drugi przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Litowej i ul. Poniatowskiego. W tym przypadku ratusz oczekuje, że inwestycha zostanie oddania do kwietnia 2020 roku.

W ramach przebudowy wymieniona ma zostać nawierzchnia Al. Racławickich, ul. Lipowej, a od nowa zabudowana będzie ul. Poniatowskiego. Al. Racławickie mają zostać poszerzone o dodatkowy pas dla autobusów i taksówek, który ma służyć również jako lewoskręt. W związku z tym zostanie wyciętych blisko 100 drzew.

Przybędą także dwie dodatkowe sygnalizacje świetlne. Jedna na skrzyżowaniu z ul. Puławską, druga na skrzyżowaniu z ul. Grottgera. Dodatkowo powstaną drogi dla rowerów oraz nowa nawierzchnia chodników.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.