Drogowe rewolucje na wjeździe do Lublina. Zmiana organizacji ruchu w związku z ostatnim etapem prac

witosa z doświadczalną przebudowa
Skrzyżowanie al. Witosa ul. Doświadczalna

Przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną wchodzi w ostatnią fazę. Możliwe utrudnienia dla kierowców w tym rejonie. Zmiana organizacji ruchu od wtorku (10 października). IV etap inwestycji obejmuje powstanie dodatkowych pasów do skrętu w lewo i prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną oraz dodatkowego pasa do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa.

Zmiana ruchu na al. Witosa z Doświadczalną

W ramach IV etapu inwestycji ruch na al. Witosa będzie odbywał się na obu jezdniach, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Czasowo utrzymane zostanie zamknięcie z ul. Doświadczalnej na osiedle Felin.

Doświadczalna z al. Witosa
Przebudowa skrzyżowania Doświadczalna z al. Witosa | fot. miasto Lublin

Objazd do osiedla wyznaczono ul. Dekutowskiego i Franczaka „Lalka”. Natomiast ruch pieszych zostanie skierowany na nowo wybudowane chodniki. Zatoki autobusowe będą udostępnione do użytkowania dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Zakres prac drogowych skrzyżowania ul. Doświadczalna z al. Witosa

Przebudowa skrzyżowania alei Witosa z ulicą Doświadczalną to kompleksowe przedsięwzięcie obejmujące wiele istotnych zmian w układzie drogowym. Jednym z kluczowych elementów jest stworzenie dodatkowych pasów do skrętu zarówno w lewo, jak i w prawo z alei Witosa na ulicę Doświadczalną, a także dodatkowego pasa do skrętu z ulicy Doświadczalnej na aleję Witosa.

Praca przy przebudowie skrzyżowania
Przebudowa skrzyżowania Doświadczalna z al. Witosa | fot. miasto Lublin

W ramach modernizacji przewidziane jest także dostosowanie sygnalizacji świetlnej. Projekt uwzględnia również potrzebę dostosowania długości pasów ruchu do obecnych warunków ruchu, co przyczyni się do bardziej efektywnego kierowania pojazdami na odpowiednich pasach.

Projekt zakłada budowę brakującego odcinka drogi rowerowej od ulicy Jagiełły do ulicy Vetterów, wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie, co zwiększy bezpieczeństwo dla rowerzystów.

Przebudowa skrzyżowania - nowa nawierzchnia
Przebudowa skrzyżowania Doświadczalna z al. Witosa | fot. miasto Lublin

Inwestycja obejmuje również modernizację oświetlenia ulicznego, budowę nowych chodników oraz zatok autobusowych. Powstanie nowa infrastruktura obsługująca komunikację miejską, takie jak wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Szczegóły prowadzonej inwestycji

Wykonawcą prac jest spółka Strabag. Wartość robót to blisko 11,6 mln zł. Prace na skrzyżowaniu to dodatkowe elementy projektu unijnego pn. „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie”.

Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Doświadczalną
Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Doświadczalną | fot. Dominik Wąsik

Do kiedy utrudnienia na al. Witosa od strony Świdnika

Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia przez drogowców robót wykończeniowych oraz uruchomienia sygnalizacji świetlnej na przebudowywanym skrzyżowaniu. Inwestycja powinna być gotowa do końca października.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.