Droga ekspresowa S19 coraz bliżej. Zaglądamy na budowę odcinka Lublin – Kraśnik

Droga ekspresowa S19 w miejscowości Zemborzyce Tereszyńskie
Droga ekspresowa S19 w miejscowości Zemborzyce Tereszyńskie | fot. Krzysztof Nalewajko, GDDKiA

Droga ekspresowa S19 z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Dziś zaglądamy na budowę odcinka między Lublinem a Kraśnikiem o łącznej długości ok. 42 km.

Postęp prac na budowie S19 Lublin – Kraśnik

Odcinek Lublin – Niedrzwica Duża

Na pierwszym 12-kilometrowym docinki między Lublinem a Niedrzwicą Dużą w 93 proc. jezdni ułożona jest już bitumiczna warstwa wiążąca. Z kolei budowa obiektów mostowych zaawansowana jest w 90 proc.

W przyszłym tygodniu przejezdny będzie wiadukt przebiegający nad powstającą trasą S19, w Niedrzwicy Dużej przy ul. Bychawskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 834. W czwartek wykonawca przeprowadził próby obciążeniowe obiektu, które zakończyły się pomyślnie.

Trwają też prace m.in. przy budowie dróg dojazdowych, MOP Radawiec i MOP Zemborzyce, roboty zabezpieczające i wykończeniowe na wiaduktach. Powstaje też system odwodnienia drogi i ekrany akustyczne. Zaawansowanie robót wynosi tu 71 proc. Zakończenie prac planowane jest na przełomie III i IV kwartału tego roku.

Odcinek Niedrzwica Duża – Kraśnik

Na 20-kilometrowym odcinku między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem na fragmencie o długości ok. 13 km ułożona jest już bitumiczna warstwa podbudowy. Trwają też prace przy obiektach mostowych, wykonywaniu nasypów, czy odspajaniu oraz kruszeniu gruntów skalistych. Powstają także zbiorniki retencyjne, czy oświetlenie na przyszłym MOP Rudnik. Zaawansowanie robót przekroczyło 50 proc. Zakończenie prac planowane jest w II kwartale 2022 r.

Obwodnica Kraśnika

W około 69 proc. zaawansowane są prace na 10-kilometrowej obwodnicy Kraśnika. Tutaj obiekty mostowe wykonane są już w 85 proc. Trwają prace bitumiczne w ciągu trasy głównej, powstają drogi dojazdowe, a także łącznik drogi krajowej nr 74 z węzłem Kraśnik Południe i Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej. Budowane są także Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP Słodków).

Na ukończeniu jest najdłuższy obiekt na tym odcinku – estakada nad naturalnym wąwozem w miejscowości Słodków Drugi. Ma ona 220 metrów długości i 17 metrów wysokości. Obecnie trwają tu prace wykończeniowe i zabezpieczające. Zakończenie robót na obwodnicy Kraśnika planowane jest w IV kwartale tego roku.

Montaż ekranów akustycznych i barier na S19 Lublin - Niedrzwica Duża
Montaż ekranów akustycznych i barier na S19 Lublin – Niedrzwica Duża | fot. Krzysztof Nalewajko, GDDKiA
Węzeł Strzeszkowice w ciągu S19
Węzeł Strzeszkowice w ciągu S19 | fot. Krzysztof Nalewajko, GDDKiA
Węzeł Niedrzwica w ciągu S19
Węzeł Niedrzwica w ciągu S19 | fot. Krzysztof Nalewajko, GDDKiA
Kruszenie gruntów skalistych na odcinku S19 Lublin - Niedrzwica Duża
Kruszenie gruntów skalistych na odcinku S19 Lublin – Niedrzwica Duża | fot. Krzysztof Nalewajko, GDDKiA
Układanie asfaltu na odcinku S19 Niedrzwica Duża - Kraśnik
Układanie asfaltu na odcinku S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik | fot. Krzysztof Nalewajko, GDDKiA
Obwodnica Kraśnika S19
Obwodnica Kraśnika S19 | fot. Krzysztof Nalewajko, GDDKiA
Obwodnica Kraśnika S19
Obwodnica Kraśnika S19 | fot. Krzysztof Nalewajko, GDDKiA
Obwodnica Kraśnika S19
Obwodnica Kraśnika S19 | fot. Krzysztof Nalewajko, GDDKiA

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.