Drastyczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

pomiar prędkości z radiowozu
fot. KMP Chełm

5 tysięcy zł mandatu, 15 punktów karnych i utrata prawa jazdy na 3 miesiące – to konsekwencje jazdy z prędkością 151 km/h w terenie zabudowanym, jakie poniósł 47-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z chełmskiej grupy SPEED.

Surowe konsekwencje za przekroczenie prędkości

Policjanci z chełmskiej grupy SPEED zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 151 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 101 km/h. Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości Mojsławice Kolonia, podczas rutynowej kontroli drogowej.

Przebieg zdarzenia

  • Czas i miejsce: Sobota, Mojsławice Kolonia
  • Pojazd: BMW
  • Przekroczenie prędkości: 151 km/h w terenie zabudowanym

Podczas kontroli okazało się, że kierowca, 47-letni obywatel Ukrainy, tłumaczył swoje zachowanie pośpiechem. Policjanci ustalili, że mężczyzna popełnił wykroczenie drogowe w recydywie, co skutkowało następującymi konsekwencjami:

  • Mandat: 5 tysięcy złotych
  • Punkty karne: 15 punktów
  • Utrata prawa jazdy: na 3 miesiące

Inne wykroczenia

Tego samego dnia, ten sam patrol ujawnił jeszcze trzy inne wykroczenia drogowe związane z przekroczeniem prędkości, które również zakończyły się utratą uprawnień do kierowania.

Komisarz Ewa Czyż zaapelowała do kierowców o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych. Nadmierna prędkość pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, a kierowcy, którzy lekceważą przepisy, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Czy uważasz, że obecne kary za przekroczenie prędkości są wystarczająco surowe? Podziel się swoją opinią w komentarzach lub udostępnij ten artykuł, aby inni mogli wyrazić swoje zdanie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.