Dożynki Wojewódzkie w Radawcu 2018 [PROGRAM]

Dożynki Wojewódzkie w Radawcu 2018 | MATERIAŁ PRASOWY

Już w najbliższą niedzielę w podlubelskim Radawcu odbędą się Dożynki Wojewódzkie. Na scenie zagrają m.in.: Ania Dąbrowska, Łąki Łan i Pectus. Dawkę humoru zapewni Kabaret SMILE.

Coroczne święto plonów na lotnisku w Radawcu jest organizowane przez gminę Konopnica i powiat lubelski. Już po raz trzeci do organizacji włączył się samorząd województwa lubelskiego, a także Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Oznacza to, że dożynki będą mieć zasięg wojewódzki.

Tegorocznymi Starostami Dożynkowami zostali Elżbieta Buła i Jerzy Serwinek. Pani Elżbieta wraz z mężem i bratem prowadzi gospodarstwo sadownicze w Kolonii Świdnik Mały w powiecie lubelskim. W 2017 została laureatką w konkursie Rolnik Lubelszczyzny w kategorii ogrodnictwo. Jerzy Serwinek to sołtys Pasieki-Kolonii, najmniejszej wsi w powiecie kraśnickim. Gospodaruje na 50 hektarach, a kolejne 30 dzierżawi.

Na przybyłych gości czeka wiele atrakcji. Dla dzieci – wesołe miasteczko, dla fanów dobrej kuchni – lokalne przysmaki, a także uczestnicy Dożynek będą mogli wziąć udział w prezentacji drużyn sportowych województwa lubelskiego, obejrzeć wystawę rolniczą najnowocześniejszych maszyn wykorzystywanych do pracy na roli. Będzie można też podziwiać najpiękniejsze wieńce dożynkowe z całego regionu.

Dożynki Wojewódzkie w Radawcu 2018

Tegoroczne świętowanie rozpocznie się o godz. 10.30 korowodem, po którym odbędzie się obrzęd dożynkowy. O godzinie 12 odbędzie się uroczysta msza święta. Po jej zakończeniu tradycyjnie podzielimy się chlebem wypieczonym z tegorocznych zbóż, obejrzymy występy zespołów ludowych i poznamy zwycięzców konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Od godz. 16.30 na scenie pojawią się znane i lubiane gwiazdy polskiej sceny kabaretowej i muzycznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego województwa do wspólnego świętowania na lotnisku w Radawcu.

Repertuar muzyczny tegorocznej imprezy zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Wśród tegorocznych gwiazd, które będą bawić dożynkowa publiczność możemy wymienić zespół Łąki Łan, Pectus oraz gwiazdę wieczoru artystkę Anię Dąbrowską!

Dożynki w Radawcu 2018 | godzinowy rozkład

+ 10.30 – Korowód i powitanie delegacji dożynkowych
+ 11.30 – Obrzęd Dożynkowy – Zespół Śpiewaczy Pod Zielonym Dębem
+ 12.00 – Uroczysta Msza Święta
+ 13.40 – Ceremoniał Dzielenia Chlebem
+ 14.00 – Wręczenie odznaczeń i medali
+ 14.30 – Występy zespołów ludowych
+ 15.00 –  Rozstrzygnięcie konkursów:
• Najpiękniejsza posesja Powiatu Lubelskiego
• Wieńców dożynkowych
+ 16.30 – Kabaret Smile – prowadzenie
+ 17.00 – Kalina Folk
+ 18.00 – Łąki Łan
+ 19.30 – Ania Dąbrowska
+ 20.45 – Pectus

Wydarzenie Dożynki Wojewódzkie w Radawcu są objęte naszym patronatem medialnym.

Czytaj także: Bezpłatna linia RAD na dożynki do RadawcaWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.