Dotacje na kapitał obrotowy w woj. lubelskim. Trwa ocena złożonych wniosków

113516339 166268878271865 4047569931837560331 n
Protest przedsiębiorców w budynku Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie | fot. Kam Kaman

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie prowadzi ocenę złożonych wniosków na dofinansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw.

Wszystko trwało dosłownie kilka sekund, liczyły się setne ułamki sekundy. Tak wyglądał internetowy nabór wniosków dla przedsiębiorców poszkodowanych przez koronwirusa. Chodzi o 74 mln zł z RPO na dofinansowanie kapitału obrotowego dla mikro i małych firm z województwa lubelskiego.

Łącznie o pomoc finansową wpłynęło 15850 wniosków. Wstępną listę firm zakwalifikowanych po środki pieniężne LAWP opublikował 31 lipca. Aktualnie pracownicy LAWP pracują nad oceną wniosków. Projekty, które nie wymagają poprawy, ani uzupełnienia i spełniają kryteria wyboru zostają zatwierdzone do dofinansowania.

W sytuacji kiedy wniosek o dofinansowanie lub załączniki zawierają braki, błędy lub nieścisłości, uniemożliwiające ocenę któregokolwiek z kryteriów, dla których istnieje możliwość dokonania poprawy czy uzupełnienia, wnioskodawca, za pośrednictwem LSI2014, zostaje wezwany do poprawy lub złożenia wyjaśnień.

„Na złożenie wyjaśnień, uzupełnień lub na poprawę wnioskodawca ma 3 dni robocze, licząc od dnia następnego po dniu wysłania wezwania. Poprawione dokumenty należy złożyć jako nowy pakiet dokumentu utworzony w LSI2014. Prosimy o codzienne sprawdzanie przychodzących wiadomości w systemie LSI2014” – czytamy na stronie UMWL.

Po pozytywnej weryfikacji warunków i ocenie wniosku, LAWP zaprosi wnioskodawcę do podpisania umowy o dofinansowanie. O terminie podpisania umowy o dofinansowanie wnioskodawca jest informowany za pośrednictwem LSI2014. Podpisanie pierwszych umów planowane jest na przełomie sierpnia i września, a następnie wypłata środków.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.