Dostałeś sms’a od Alert RCB? To ostrzeżenie przed niebezpiecznymi zjawiskami

sms alert rcb
SMS od Alert RCB | fot. Dominik Wąsik

Alert RCB to SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Ma informować mieszkańców danych województw o niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych.

Alert RCB – co to jest?

Alert RCB to komunikat SMS, którego autorem jest Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Taka wiadomość SMS ma informować mieszkańców danego województwa o zbliżającym się zagrożeniu pogodowym (burze, niebezpieczne zjawiska meteorologiczne itd.). Taki SMS będzie przesyłany przez operatorów telekomunikacyjnych do wszystkich klientów znajdujących się w zasięgu ich stacji bazowych.

Jest to na razie akcja pilotażowa, ponieważ system Alert RCB oficjalnie zostanie uruchomiony 12 grudnia. Akcja pilotażowa jest prowadzona na terenie całego kraju, we wszystkich sieciach telefonii komórkowej działających na terenie Polski.

Aby korzystać z alertu nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Nie trzeba się także nigdzie zapisywać ani rejestrować. Otrzyma go każdy, kto znajduje się w zasięgu zagrożenia, bez względu na to, z usług którego operatora korzysta.

Mieszkańcy województwa mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego otrzymali dzisiaj (piątek) SMS o tej treści:

„Uwaga! Dzis gwaltowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Sledz komunikaty pogodowe” – czytamy w przesłanej wiadomości przez Alert RCB.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.