Dostał 3,8 tys. zł mandatu i stracił prawko. 33-latek próbował uciec przed policją

Wydział Ruchu Drogowej KMP w Lublinie
Wydział Ruchu Drogowej KMP w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, przekroczenie prędkości i próba ucieczki przed kontrolą policyjną. Takim zachowaniem może pochwalić się 33-latek z audi. Kierowca dostał 3800 zł mandatu i stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Ten kierowca dostał 3,8 tys. zł mandatu

Do zdarzenia doszło w piątek (18.02) przed południem na ul. Choiny w Lublinie. Patrol ruchu drogowego dokonywał pomiarów prędkości z wykorzystaniem ręcznego miernika. W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli szybko jadące audi.

Pomiar wskazał 87 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Siedzący za kierownicą mężczyzna dodatkowo wykonał manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. W związku z tym policjanci od razu zdecydowali o zatrzymaniu kierującego.

„Mężczyzna jednak przejechał obok interweniującego patrolu i ruszył w kierunku al. Spółdzielczości Pracy. Jak się okazało, 33-letni kierowca szybko zreflektował się, że może mieć kłopoty i sam podjechał do innego patrolu” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Mężczyzna został ukarany trzema mandatami karnymi na łączną kwotę 3800 złotych. Jego konto zasiliły też 24 punkty karne, w wyniku czego zostało odebrane mu prawo jazdy. Na grzywnę złożyły się wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości, wyprzedzaniem na przejściu dla pieszych i niestosowaniem się do sygnałów nakazujących zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.