Domki dla kotów i budki dla ptaków. Miasto czeka na propozycje lokalizacji

cat 188088 1280 min e1457037431471
Zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Nowe budki lęgowe dla ptaków i domki dla kotów wolno żyjących – mieszkańcy mogą zdecydować o ich lokalizacji. A wszystko po to, by poprawić los zwierząt w naszym mieście.

Domki dla kotów

Domków dla kotów ma być 54 w dogodnych lokalizacjach dzielnic Lublina. Kocie domki pozwolą na łatwiejszy nadzór nad populacją kotów wolno żyjących oraz rozwiążą spory pomiędzy miłośnikami kotów, a osobami, które nie są przekonane do obecności zwierząt, np. w piwnicach bloków.

Domki będą posiadały tabliczki informujące o konieczności zachowania rozwagi i porządku oraz zasad dotyczących dokarmiania kotów wolno żyjących. Domki dla kotów montowane będą na jesieni. Koszt szacunkowy to blisko 37,8 tys zł za 54 domki i 9,7 tys zł za 54 tabliczki.

Budki lęgowe dla ptaków

W ubiegłym roku, w ramach akcji, miasto ustawiło 80 budek dla drobnego ptactwa i 15 dla jerzyków. Koszt zrealizowania przedsięwzięcia wyniósł 2 tys. złotych.

W tym roku planowane jest przeznaczenie 3 tys. złotych. Zadanie jest finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Budki lęgowe dla ptaków znajdują się już np. przy Al. Warszawskiej 47, ul. Harnasie 19, ul. Koncertowej 9, czy ul. Pogodnej 25.

Na propozycje mieszkańców Ratusz czeka do 11 marca. Rady Dzielnic prześlą wskazane lokalizacje do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin do 18 marca 2016 roku. Propozycje należy nadsyłać na adres e-mail [email protected]

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pomysł świetny. Podejrzewam że domki szybko zaczną komuś przeszkadzać i albo ktoś je zniszczy albo nie daj Boże spali.