Dominikanie zapraszają mieszkańców na Wigilię Starego Miasta. Opłatek, życzenia, ciepły posiłek i wspólne kolędowanie

Wigilia Starego Miasta u oo. Dominikanów
Wigilia Starego Miasta u oo. Dominikanów | fot. Jakub Gąska

Już w najbliższą niedzielę w bazylice i klasztorze oo. Dominikanów na Starym Mieście w Lublinie, odbędzie się XXII Wigilia Starego Miasta.

Wigilia Starego Miasta Lublin 2023

Wigilię Starego Miasta od 22 lat organizują oo. Dominikanie, którzy mają swój klasztor przy ul. Złotej 9 na Starym Mieście. W poprzednich latach stoły z wigilijnymi potrawami były ustawiane na ulicach Starego Miasta.

Tegoroczna Wigilia Starego Miasta odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia. Tradycyjnie rozpocznie się mszą świętą w bazylice oo. Dominikanów, której przewodniczyć będzie bp Adam Bab. Wieczerza wigilijna odbędzie się w krużgankach, auli i sala unii. W programie składanie sobie życzeń, łamanie się opłatkiem i spożywanie wigilijnych potraw.

Do wspólnego kolędowanie zaproszą soliści Opery Lubelskiej – Anna Barska i Patrycjusz Sokołowski oraz muzycy Filharmonii Lubelskiej.

„Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego przeżywania radości Bożego Narodzenia. Szczególne zaproszenie kierujemy do osób wykluczonych społecznie, ubogich, bezdomnych, samotnych, a także do najmłodszych, dla których zostały przygotowane specjalne upominki” – zachęcają oo. Dominikanie.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

Program:

  • 16:00 Msza święta, której będzie przewodniczył bp Adam Bab (bazylika OO. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9
  • 17:00 Wieczerza wigilijna (Krużganki, Aula i Sala Unii)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.