Dobry Start dla studentów. Czy 300 zł na wyprawkę przysługuje studentom?

pieniądze gotówka 100 200 500 złotych
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Od 1 lipca będzie można składać wnioski o świadczenie Dobry Start 300 PLUS, czyli wsparcie na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia. Czy Dobry Start przysługuje studentom?

Dobry Start dla studentów — czy przysługuje?

Wielu studentów szuka w Internecie informacji na temat świadczenia Dobry Start na wyprawkę szkolną, czy 300 złotych przysługuje studentom. Pieniądze z Dobry Start można przeznaczyć wyłącznie na zakup podręczników, zeszytów lub innego wyposażenia niezbędnego dziecku w szkole.

Wsparcie przysługuje na dziecko w wieku do 20 lat, które uczy się w szkole. W przypadku uczniów z niepełnosprawnością świadczenie przysługuje do 24 roku życia. Wsparcie z rządowego programu Dobry Start nie obejmuje studentów.

Wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną będzie można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od 1 lipca do 30 listopada. Warto jednak przesłać zgłoszenie do końca sierpnia, bo wtedy ZUS wypłaci świadczenie do 30 września.

Wnioski Dobry Start można składać wyłącznie przez Internet. Rodzice mogą je przesyłać przez bankowość internetową, Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) lub portal Empatia. Informacje o przyznaniu świadczenia ZUS umieści na profilach rodziców w PUE. Środki trafią bezpośrednio na konta bankowe uprawnionych opiekunów.

W poprzednim roku szkolnym z programu Dobry Start skorzystało prawie 235 tys. uczniów w województwie lubelskim. W całej Polsce – 4,4 mln dzieci.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.