Dobra wiadomość dla kierowców. W piątek otworzą dla ruchu ul. Pawią

Dobra wiadomość dla kierowców. W piątek otworzą dla ruchu ul. Pawią
Ulica Pawia po przebudowie | fot. UM Lublin

Ruch w tej dzielnicy był znacznie utrudniony przed blisko siedem miesięcy, ale przyszedł czas na dobrą wiadomość. W piątek drogowcy otworzą dla ruchu ulicę Pawią.

W ramach inwestycji przebudowano ulicę Pawią na odcinku od skrzyżowania z ul. Władysława Kunickiego. Powstał nowy most na rzece Czerniejówce, przebudowano skrzyżowanie z ul. Wspólną, rozbudowana została ul. Piaskowa od ul. Władysława Kunickiego.

W obrębie inwestycji przebudowano sieć kanalizacji deszczowej, oświetlenie uliczne, sieć wodociągową, sieć kanalizacji sanitarnej, gazowej, elektroenergetycznej i teletechnicznej. Ponadto wymieniono nawierzchnię oraz krawężniki na ok. 100 m ul. Wspólnej i ok. 300 m ul. Długiej.

Most zastąpi obiekt wybudowany w latach 1961-62, zakwalifikowany do rozbiórki. Nowy obiekt ma konstrukcję ramową, opartą na ławie fundamentowej, wspartą na 12 palach fundamentowych o średnicy 120 cm i długości 15 m. Długość mostu to ok. 22 m, szerokość 16 m.

Do budowy wykorzystano 100 ton stali zbrojeniowej oraz blisko 600 m3 betonu. Ponadto umocniono koryto i skarpy Czerniejówki na długości kilkudziesięciu metrów. Koszt inwestycji to 12,2 mln zł.

Otwarcie ulic Pawiej

Dzisiaj (20 grudnia), w godzinach 12.00-14.00, zostanie otwarta dla ruchu ul. Pawia. Pozwolenie na użytkowanie drogi wraz z nowo wybudowanym mostem wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Miasta Lublin.

Autobusy po ulicy Pawiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od poniedziałku – 23 grudnia linia nr 3 zostaje jednokierunkowo (z centrum w stronę osiedla Maki) skierowana przez ul. Pawią.

W stronę centrum zostaje utrzymany przejazd przez ul. Dywizjonu 303, do momentu zlokalizowania przystanku na ul. Długiej (za skrzyżowaniem z ul. Krańcową). Wówczas linia nr 3 w obu kierunkach będzie kursowała przez ul. Pawią.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.