Do więzienia za butelkę wódki. Mężczyznę zdemaskował ochroniarz

Złodziej alkoholu w rękach policji
35-latek, próbował ukraść butelkę wódki | fot. KMP Lublin

35-letni mężczyzna został aresztowany po próbie kradzieży butelki wódki w jednym z lubelskich marketów. Podczas szarpaniny z ochroniarzem, który zauważył cały incydent, ujawniono dowody jego wcześniejszego pobytu w zakładzie karnym. Szybko namierzyli go policjanci.

Agresywny napastnik i szybka reakcja ochroniarza

W ubiegłym tygodniu, pracownicy marketu przy ulicy Lwowskiej w Lublinie wezwali policję po incydencie z udziałem 35-letniego mężczyzny. Sprawca usiłował ukraść butelkę wódki o wartości 100 zł, chowając ją do plecaka. Gdy próbował opuścić sklep, został zauważony przez ochroniarza. Podczas interwencji, 50-letni pracownik ochrony został zaatakowany i pobity przez napastnika, który jednak nie zdołał uciec z łupem. Ochroniarz wyrwał mu plecak z łupem i wezwał patrol policji.

kieliszek wódki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Zatrzymanie złodzieja alkoholu

Policjanci z 2. komisariatu, po przybyciu na miejsce, przeprowadzili dokładne oględziny plecaka. Szybko ustalili tożsamość mężczyzny i rozpoczęli jego poszukiwania. Dzięki sprawnym działaniom operacyjnym podejrzany został wkrótce zatrzymany i doprowadzony do prokuratury.

Do 10 lat pozbawienia wolności za kradzież

35-latek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży rozbójniczej. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jakie są Wasze opinie na temat takich incydentów? Czy powinniśmy bardziej chronić pracowników sklepów? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach lub udostępnijcie tę historię znajomym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.