Do trzech razy sztuka? Statystyki zdawalności egzaminów na prawo jazdy w WORD Lublin

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Uzyskanie prawa jazdy nie jest rzeczą prostą. Zdanie egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem to nie lada wyczyn. Poznaliśmy statystyki zdawalności w WORD Lublin za rok 2020.

Statystyki zdawalności w WORD w Lublinie za 2020 rok

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie podsumował ubiegły rok, który nie należał do najłatwiejszych dla kursantów przez pandemię koronawirusa i przerwę w funkcjonowaniu ośrodka egzaminacyjnego. Wynikiem negatywnym zakończyło się blisko 61% egzaminów praktycznych.

Łącznie w 2020 roku w WORD Lublin przeprowadzono 14 130 egzaminów teoretycznych i 21 918 praktycznych. Największą popularnością cieszyły się egzaminy na kategorię B prawa jazdy: 27 221 egzaminów.

W 2020 roku pozytywnym wynikiem zakończyło się 9 093 egzaminów teoretycznych na prawo jazdy co w ogólnej ilości 14 130 przeprowadzonych egzaminów daje wynik zdawalności na poziomie 67,6%. Z egzaminami praktycznymi poradziło sobie 39,27% kursantów.

Gdzie najłatwiej zdać egzamin na prawo jazdy?

Jak pokazały statystyki zdawalności WORD Lublin, w 2020 roku spośród ogólnej liczby przeprowadzonych egzaminów wynikiem negatywnym zakończyło się: na placu manewrowym WORD 24,32% egzaminów, a w ruchu miejskim 36,42% egzaminów.

Statystyki zdawalności na egzaminach teoretycznych i praktycznych dla poszczególnych kategorii prawa jazdy za 2020 rok w WORD Lublin

Statystyka zdawalności za 2020 roku w WORD Lublin

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Prawo jazdy w Polsce podobnie jak matura czy studia nie daje przyszłemu kierowcy nic …
  Wszystkiego od początku trzeba się uczyć samemu.
  Tych bardziej ambitnych z wyłączonym esp, absem, którzy chcą trenować poślizg podsterowny, nadsterowny tlamsi się, podpiernicza i kara mandatami …
  Tych co przekuwają to w pasje i amatorskie legalne rajdy kara się bezsensownymi i badziewnymi przepisami … Polskie państwo zbudowane jest z kartonów
  Gdy szary obywatel pojedzie po jedynym piwie jest bandytą (nie jeździłęm i nie popieram) gdy durczok po narkotykach i alko prawie spodował katastrofę w ruchu drogowym wychodzi z tego bez szwanku.
  I potem jeszcze publicznie pojawia się w mediach, żenująca jest cała ta machina czyli państwo polskie