Do tego szpitala będą trafiać wszystkie osoby zakażone koronawirusem w woj. lubelskim

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W każdym województwie jeden szpital ma zostać przekształcony w szpital zakaźny. W województwie lubelskim będzie to szpital w Puławach. Właśnie tu trafią wszystkie osoby z koronawirusem.

W czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że przygotowują się na to, że coraz więcej osób będzie potrzebować pomocy medycznej. To dlatego resort podjął decyzję, by 19 placówek medycznych w całej Polsce przekształcić w szpitale zakaźne. Te placówki będą zajmować się tylko osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

Zakażeni koronawirusem trafią do szpitala w Puławach

Jak wyjaśnia wojewoda lubelski Lech Sprawka, powodami takiego wyboru jest to, że szpital w Puławach jest dostępny komunikacyjne, położony w pobliżu innych szpitali: Ryki, Dęblin i Opole Lubelskie oraz są tam ważne newralgiczne oddziały dla pacjentów wymagających dodatkowego leczenia położniczego, kardiologicznego, neurologicznego czy ortopedycznego.

Przekształcenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach w jednoimienny szpital zakaźny od poniedziałku 16 marca 2020 roku, to przygotowanie się na dynamiczny wzrost liczby zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w następnym i kolejnych tygodniach.

„Miejsca w dotychczasowych oddziałach zakaźnych w szpitalach województwa lubelskiego wypełnią się bardzo szybko i doprowadzilibyśmy do dramatycznych sytuacji braku miejsc dla osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, szczególnie tych z ostrą niewydolnością oddechową. Byłoby to skazanie ich na śmierć” – tłumaczy Lech Sprawka.

Wojewoda lubelski wydał polecenie, aby zespoły ratownictwa medycznego od czwartku 12 marca nie transportowały osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego do szpitala w Puławach. Pacjenci przebywający w tym szpitalu, których stan zdrowia na to pozwoli, będą wypisywani do domów, natomiast ci, którzy będą nadal wymagali hospitalizacji, będą przenoszeni do innych szpitali.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi koronawirusa w Polsce. Kliknij >>TUTAJ<< i sprawdź najnowsze wiadomości.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.