Do rzeki Krzna wpływa brunatna substancja. WIOŚ pobrał próbki wody

Brunatna substancja w rzece Krzna
Brunatna substancja w rzece Krzna | fot. czytelnik Radek

Do rzeki Krzna Południowa w Międzyrzecu Podlaskim wpływa brunatna substancja. Zaniepokojony mieszkaniec powiadomił policję. WIOŚ pobrał próbki wody do badań.

Zanieczyszczona rzeka Krzna

W piątek około godz. 10.30 policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego otrzymali zgłoszenie, że w Międzyrzecu Podlaskim w rejonie ul. Radzyńskiej do rzeki Krzna Południowa wpływa nieznana substancja. Policjanci natychmiast ruszyli na sygnale we wskazane miejsce. Wszystkie informacje podane przez osobę zgłaszającą niestety potwierdziły się. Do rzeki Krzna z rury przedostawała się brunatna substancja.

Policjanci o sprawie poinformowali inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy pobrali próbki wody do badań. Policjanci czekają na wyniki badań, które pozwolą na ustalenie dokładnej lokalizacji pochodzenia tej substancji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.