Długoterminowa prognoza pogody. Upalny początek tygodnia, od czwartku ochłodzenie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Przed nami tydzień z dwoma obliczami września, pogoda wyraźnie podzieli go na dwie części. Do środy będzie bardzo ciepło, a nawet upalnie. Od czwartku nastąpi znaczne ochłodzenie.

Na początku tygodnia Polska będzie pod wpływem wyżu, a z południowego zachodu zacznie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Napływ takiej masy powietrza będzie skutkował, że na termometrach zobaczymy coraz wyższe wartości.

We wtorek i środę cieplej zrobi się również na północnym wschodzie, gdzie w najcieplejszym momencie dnia będzie około 24°C. Na południowym zachodzie nadal upalnie, temperatura do 30°C, a we wtorek do 31°C. Również ciepłe jak na wrzesień będą najbliższe noce, temperatura minimalna od 10°C do 17°C, tylko miejscami na południu może spaść do 7°C.

Będzie dużo słońca, więcej chmur okresami jedynie na północy, a słaby deszcz możliwy tylko w poniedziałek na wschodnim wybrzeżu. Noce i poranki miejscami mogą być mgliste. Wiatr przeważnie będzie słaby, z kierunków południowych i zachodnich.

Nadciąga ochłodzenie

W czwartek czeka nas zmiana pogody. Przez Polskę z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny. Będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, a gdzieniegdzie pojawią się burze z porywami wiatru do 65 km/h.

Za frontem napłynie znacznie chłodniejsze powietrze. Temperatura maksymalna wyniesie od zaledwie 14°C, 16°C na północy do 24°C na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany, na wybrzeżu także dość silny, w porywach do 65 km/h, północny i północno-zachodni.

W piątek poprawa pogody, od zachodu nasunie się klin wyżowy. Będzie pogodnie tylko na północnym wschodzie więcej chmur i tam możliwe przelotne opady deszczu. Piątkowy poranek zdecydowanie chłodniejszy, na termometrach od 5°C do 8°C. Temperatura maksymalna w dzień od 13°C na północnym wschodzie do 18°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie w porywach do 60 km/h, północny i północno-zachodni, na zachodzie skręcający na wschodni.

Weekend będzie słoneczny, ale niestety nadal chłodny. Temperatura minimalna od 3°C do 8°C, a maksymalna od 15°C do 20°C. Wiatr przeważnie słaby, na wschodzie zmienny, na pozostałym obszarze kraju z kierunków wschodnich.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.