Długi weekend na drogach. 20 wypadków, 32 ranne osoby, 97 pijanych kierowców

policja kontrola
Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci lubelskiego garnizonu wstępnie podsumowali długi weekend na lubelskich drogach. W tym czasie drogi województwa lubelskiego patrolowało więcej funkcjonariuszy ruchu drogowego.

 

Policjanci kontrolowali główne drogi regionu, trasy wylotowe z miast, jak również inne uczęszczane drogi. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów: zapinanie pasów i przewożenie dzieci w fotelikach.

 

W tym roku długi weekend trwał 5 dni, od 11 do 15 sierpnia. W tym czasie w województwie lubelskim doszło do 20 wypadków, w których nikt nie zginął, a 32 osoby odniosły obrażenia. Policjanci zatrzymali 97 nietrzeźwych kierujących oraz odnotowali 275 kolizji drogowych.

 

Dla porównania w ubiegłym roku sierpniowe działania trwały 4 dni. W tym czasie w naszym regionie doszło do 20 wypadków, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 30 zostało rannych. Policjanci odnotowali 168 kolizji drogowych i zatrzymali 109 nietrzeźwych kierujących.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.