Dekoracja kwiatowa kościoła i sali weselnej – samodzielnie czy z firmą dekoratorską?

Dekoracja Kościoła na ślub Kamelia

Dzień ślubu i wesela zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz, co z dekoracją? Stworzyć ją we własnym zakresie czy zamówić firmę dekoratorską? Poświęcić czas czy wydać pieniądze? Które rozwiązanie będzie lepsze? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań.

 

Dekorować czy nie?

Trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że niektóre sale weselne mają same w sobie już tyle klasy, że ilość dekoracji powinna być tam minimalna i ograniczyć się zaledwie do stołów, krzeseł i wejścia. Co innego wtedy, gdy ślub odbywa się w OSP czy starszej sali, która nie jest już tak perfekcyjna. Wtedy dekoracja jest właściwie koniecznością.

Dekoracja Kościoła

W przypadku kościołów dekoracja jest obecnie sprawą niemalże bezdyskusyjną. Atmosferze panującej w kościołach często daleko do „świeżości” i wrażenia radości, dlatego też przyozdobienie ołtarza kwiatami i udekorowanie przejścia dają doskonały efekt wizualny i wprowadzają taką podniosłą atmosferę.

Problem pojawia się natomiast wtedy, kiedy trzeba te dekoracje przygotować. Narzeczeni zadają sobie wtedy pytanie, czy zrobić to samodzielnie, czy zlecić profesjonalistom? Postanowiliśmy dowiedzieć się tego u źródła. Informacji udzieliła nam Monika Sołdaj-Syta z kwiaciarni Kamelia.

 

Zalety zatrudnienia firmy dekoratorskiej

• Doskonały efekt – firma dekoratorska zna najnowsze trendy, a dekoratorzy posiadają ogromne wyczucie smaku i doświadczenie. To natomiast przekłada się na efekt, który zadowoli tak narzeczonych, jak i ich gości.

• Wysoka trwałość – dekoracja przygotowana przez firmę dekoratorską jest dobrze przemyślana, a co za tym idzie, trwała. Nie ma obawy o to, że w trakcie ślubu lub wesela dekoracja się „rozejdzie” bądź pogorszy się jej prezencja.

• Szybki rezultat – doświadczenie firmy dekoratorskiej pozwala na stworzenie kompleksowej dekoracji sali i kościoła w zaledwie kilka godzin. Sprawna aranżacja pozwoli z pewnością oszczędzić dużo czasu.

• Konkretny styl – cała dekoracja wykonana przez firmę dekoratorską i florystyczną, będzie utrzymana w jednym klimacie, a dzięki temu spójna i prawdziwie dekoracyjna. Doskonałe dogranie wszystkich elementów sprawi, że całość będzie się prezentowała bardzo gustownie.

• Inwencja twórcza – floryści i dekoratorzy będą w stanie wcielić w życie nasze nawet najbardziej oryginalne pomysły, a to wszystko z zachowaniem klasy i zdrowego rozsądku. Firma dekoratorska podpowie, które rozwiązanie będzie dobre, a z którego lepiej zrezygnować.

Dekoracja sali Kamelia 1

 

Zalety samodzielnej dekoracji sali weselnej i kościoła

• Oszczędność pieniędzy – dekorowanie sali samemu można wykonać przy niskim nakładzie kosztów, tym bardziej, kiedy zakres tej dekoracji nie będzie zbyt duży. Odbędzie się to jednakże kosztem czasu i nie da gwarancji, że dekoracja będzie stabilna. Na samodzielną dekorację powinny się zdecydować przede wszystkim te pary, które mają bardzo okrojony budżet, ale jednocześnie też takie, które dysponują odpowiednią ilością czasu, który pozwoli na przygotowanie tej dekoracji.

• Dobra zabawa – dekorowanie może być naprawdę dobrą zabawą, ale tylko wtedy, kiedy w pracy tej bierze udział kilka osób, przewodzi im lider, a całość jest wykonywana wedle ściśle ustalonego planu.

 

– Czasami zdarza się, że Młodzi popełniają prawdziwe faux-pas przez dobór nieodpowiednich kwiatów, np. takich, które kojarzone są z mniej przyjemnymi okazjami albo tworzą dekoracje, które dosłownie rozpadają się w trakcie imprezy. Wynajmując profesjonalną firmę dekoratorską, można być pewnym, że takie sytuacje nie będą miały miejsca – dodaje Monika Sołdaj-Syta.

Dekoracja sali weselnej miejsce pary méodej Kamelia

Trzeba pamiętać o tym, że podejmując się samodzielnego wykonania dekoracji i kompozycji kwiatowych, trzeba być też pewnym swoich umiejętności. Konieczne jest zapoznanie się z obowiązującymi obecnie trendami i wcześniejsze poćwiczenie. To natomiast generuje konieczność wydatków na materiały, które posłużą nam do ćwiczeń i w konsekwencji koszt samodzielnego dekorowania może wcale nie być niższy, niż wynajęcia firmy dekoratorskiej. Konieczne jest też zadanie sobie pytania, czy mamy odpowiedni zmysł estetyczny, by dekoracje zdobiły, a nie szpeciły.

Dekoracja stołu weselnego Kamelia

Materiał powstał przy współpracy z kwiaciarnią Kamelia

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jest jeszcze wyjście pośrednie, można poprosić o zrobienie dekoracji kogoś ze znajomych lub rodziny, nawet nie koniecznie zaproszonego na wesele, może sąsiadkę. Wtedy młoda para oszczędza sobie zachodu ale też oszczędza pieniądze.