Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Do kiedy deklaracja CEEB?

Do kiedy deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw (CEEB)
Do kiedy deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw (CEEB)? | fot. Adobe Stock

Czym palisz w piecu? Na złożenie deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw coraz mniej czasu. Do kiedy należy złożyć deklarację CEEB? Szczegóły poznasz w tym materiale.

Od 1 lipca 2021 r. każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest złożyć deklarację o sposobie jego ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Dla budynków już istniejących właściciel lub zarządca ma na to 12 miesięcy. Dla nowo powstałych budynków termin ten wynosi 14 dni.

Jak złożyć deklaracje dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw?

Jak można złożyć deklaracjęDeklarację można złożyć przez Internet lub w wersji papierowej. Wersję papierową można złożyć osobiście w urzędzie miasta/gminy właściwym dla umiejscowienia budynku lub wysłać listem. Natomiast deklarację CEEB przez Internet można złożyć za pośrednictwem strony https://www.zone.gunb.gov.pl. Ważne: aby skorzystać z tej formy zgłoszenia, należy posiadać profil zaufany lub e-dowód.

Kogo dotyczy deklaracja źródeł ciepła i źródeł spalania paliw?

Każdy właściciel, bądź zarządca budynku lub lokalu który posiada źródło ciepła o mocy do 1 MW jest zobowiązany złożyć deklarację dotyczącą źródła ciepła i źródeł spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Czy deklaracja dotyczącą źródeł ciepła jest obowiązkowa?

Deklarację musi złożyć każdy właściciel lub współwłaściciel (w przypadku domów jednorodzinnych) oraz zarządca budynku (w przypadku budynków wielorodzinnych). Oznacza to, że jeśli mieszkasz w bloku, zarządca budynku powinien zgłosić wspólne źródło ciepła.

Do kiedy można składać deklaracje CEEB?

Na złożenie deklaracji CEEB mamy czas do 30 czerwca 2022.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.