Dawna fabryka cukierków Pszczółka w Opolu Lubelskim wystawiona na sprzedaż

Dawna fabryka cukierków Pszczółka w Opolu Lubelskim wystawiona na sprzedaż
Dawna fabryka cukierków Pszczółka w Opolu Lubelskim wystawiona na sprzedaż

Fabryka cukierków „Pszczółka” chce sprzedać nieruchomości w Opolu Lubelskim. Działki, na których zlokalizowany jest były zakład produkcyjny, zajmują powierzchnię prawie 2 hektarów.

Pszczółka sprzedaje nieruchomość w Opolu Lubelskim

„Nasz zakład w Opolu stoi nieczynny od kilku lat. Jest świetnie usytuowany, przy jednej z głównych ulic miasta, prowadzącej do drogi wojewódzkiej nr 747. Wokół terenu ostatnio dużo się dzieje, jest zabudowa wielorodzinna, powstały sklepy i restauracje” – mówi Andrzej Łopacki, prezes zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o. w Lublinie.

Działki wchodzące w skład nieruchomości należącej do „Pszczółki” stanowią zwarty kompleks obiektów o charakterze produkcyjno-magazynowym. Główny budynek, wraz z zapleczem biurowo-socjalnym został w latach 2007-2008 poddany przebudowie i kapitalnemu remontowi.

Na terenie przy ul. Fabrycznej znajdują się także m.in. budynek zaplecza technicznego, który również w latach 2008-2009 przeszedł gruntowną modernizację.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przeznacza te tereny pod zabudowę produkcyjną, magazynową i miejsce składowania. Powierzchnia zabudowy w stosunku do powierzchni działki budowlanej nie może przekroczyć 60 proc., a wysokość zabudowy – 16 metrów. Plan dopuszcza maksymalnie 3 nadziemne kondygnacje.

Wartość rynkowa nieruchomości należącej do Fabryki Cukierków „Pszczółka” znajdująca się przy ul. Fabrycznej została oszacowana na blisko 4,2 mln. zł.

Jest to już kolejne podejście do sprzedaży tego terenu. Ostatnia aukcja miała miejsce 30 czerwca 2020 r., lecz nie było zainteresowania nieruchomością.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.