Darmowy parking w centrum Lublina? Tylko jeśli masz hybrydę

Darmowy parking w centrum Lublina? Tylko jeśli masz hybrydę - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Z

Posiadacze samochodów elektrycznych i hybrydowych mogą ubiegać się o wydanie identyfikatora uprawniającego do bezpłatnego korzystania ze strefy płatnego parkowania w Lublinie.

Posiadacze pojazdów samochodowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym o emisji, CO2 poniżej 100 g/km określonej w świadectwie homologacji lub świadectwie zgodności WE dla kompletnych pojazdów mogą ubiegać się o wydanie identyfikatora uprawniającego do bezpłatnego korzystania ze strefy płatnego parkowania w Lublinie z wyłączeniem prywatnych parkingów.

Posiadacz identyfikatora jest zobowiązany do umieszczenia jego w trakcie postoju w sposób umożliwiający jego odczytanie w trakcie sprawdzania uiszczenia opłaty parkingowej przez osobę upoważnioną do kontroli.

Brak identyfikatora lub umieszczenie jego w sposób nieczytelny dla Kontrolera będzie powodowało wystawienie wezwania do wniesienia opłaty dodatkowej z tytułu braku uiszczenia opłaty parkingowej.

Jak wyrobić identyfikator?

Identyfikatory są wydawane przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie mieszczącego się na ul. Krochmalnej 13j, po uprzednim przedłożeniu w Kancelarii ZDiM wszystkich niezbędnych dokumentów wraz z wypełnionym właściwym wnioskiem.

Do wniosku należy dołączyć kserokopie dokumentów tj. dowód osobisty lub paszport, dowód rejestracyjny pojazdu i dokument potwierdzający wysokość emisji.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.