Darmowe jabłka w Lublinie. Sprawdź, gdzie będą rozdawane

jabłka sad
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Sadownicy z naszego regionu będą rozdawać darmowe jabłka w Lublinie. Akcja pod hasłem „Poczuj smak, poczuj dumę” z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Akcja pod hasłem „Poczuj smak, poczuj dumę” jest organizowana przez Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. W jej ramach sadownicy z regionu będą rozdawać darmowe jabłka mieszkańcom Lublina.

– Chcemy uświadomić konsumentom walory smakowe i właściwości polskich jabłek a także przekonać ich do wybierania polskich owoców zamiast importowanych – mówi Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP.

Akcja jest organizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. – To doniosłe Święto wypada w bardzo trudnym dla sadowników roku, wiele gospodarstw stoi bowiem na skraju bankructwa w związku z katastrofalnie niskimi cenami sprzedaży owoców nie pokrywających nawet kosztów produkcji – dodaje Maliszewski.

– Polska jest idealnym miejscem do uprawy owoców, ze względu na specyficzne warunki klimatyczne – czyli słoneczne dni i zimne noce, dzięki którym nasze jabłka mają niepowtarzalny słodko-kwaśny smak. Nie skosztujecie go w żadnych importowanych owocach! – wyjaśnia Maliszewski.

Darmowe jabłka z sadów z Lubelszczyzny będą rozdawane 9 listopada na placu Litewskim w Lublinie, w godz. 10.00-14.00.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.