Dąbrowica: Rodzienny Festyn Wielokulturowy

Podczas Miasteczka Integracyjnego, które startuje już w czwartek odbędzie się szereg spotkań otwartych oraz finałowa impreza plenerowa – niedzielny Rodzinny Festyn Wielokulturowy, w ramach którego na wszystkich gości, będą czekać liczne atrakcje przygotowane przez obcokrajowców i młodzież uczestniczącą w Miasteczku.

W najbliższy czwartek w Dąbrowicy pod Lublinem rozpoczyna się Miasteczko Integracyjne – czterodniowa impreza wielokulturowa dla młodszych ludzi. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-31 maja br. w „Domu Spotkania” w podlubelskiej Dąbrowicy i zakłada udział ponad 100 osób z całego regionu. To inicjatywa skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych (drugie i trzecie klasy) oraz średnich.

„Miasteczko Integracyjne” jest elementem projektu „Omnes Gentes – integracja na Lubelszczyźnie” realizowanego przez Centrum Wolontariatu w Lublinie. Jego głównym celem jest pobudzanie świadomości społecznej i zwiększanie akceptacji Polaków dla zjawiska migracji oraz promocja wielokulturowości i obecności cudzoziemców w Polsce.

Młodzi ludzie dzięki uczestnictwu w imprezie będą mieli szansę usprawnić swoje umiejętności komunikacji interpersonalnej w grupie rówieśników i grupach wielonarodowych. Uzupełnieniem zajęć z edukacji międzykulturowej oraz spotkań z gośćmi będą warsztaty nowych umiejętności, popołudniowe i wieczorne koncerty oraz spektakle mające charakter otwarty.

Podczas miasteczka odbywają się spotkania otwarte, na które może przyjść każdy kto ma ochotę, a dodatkowo w niedzielę, w godzinach 12.30-15.00 odbędzie się Rodzinny Festyn Wielokulturowy.

Podczas Rodzinnego Festynu Wielokulturowego na przybyłych gości będą czekać liczne atrakcje m.in. występny artystów z różnych części świata, konkursy i zabawy dla wszystkich, ormiański grill ze smacznym jedzeniem oraz podczas całego trwania festynu będzie 13 stoisk prezentujących różne kraje.

12:30 – 15:00 – Rodzinny Festyn Wielokulturowy z udziałem Sylwii Lasok, Daiddela Borgesa (Kuba), Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrowica”, Assefa Sallooma (Syria), Eduarda Nuneza (Honduras), Behnama Rahbarifarda (Iran) oraz Gwiazd Czeczenii

11358718_10205068176532246_1869581246_n

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.