Czym będą wozić się urzędnicy? Ratusz kupuje nowe samochody

IMG 20161212 154638 e1481623157296
cof

Ratusz ogłosił przetarg na zakup czterech nowych aut dla potrzeb urzędników. Jak wyjaśnia biuro prasowe, te, którymi jeżdżą dziś, są „stare i wyeksploatowane”. Do wydania 400 tys. złotych.

– Zakup nowych czterech aut wiąże się z planową wymianą taboru. Chodzi o ponad 10 letnie pojazdy, które są już wysłużone, wyeksploatowane, ich wymagana naprawa jest niewspółmierna do wartości tych samochodów. Wymagane jest przeprowadzenie gruntownych remontów – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Mowa tu o samochodach marki skoda superb (2 auta) i skoda octavia, a także renault espace. Auta te zostaną wystawione na sprzedaż w drodze przetargu. Obecnie w użytkowaniu Urzędu Miasta pozostaje 13 samochodów.

W poniedziałek 5 grudnia urzędnicy poznali oferty złożone w przetargu.

Miasto na zakup czterech, fabrycznie nowych samochodów chce przeznaczyć 400 tysięcy złotych (po 100 tys. za samochód). W przetargu wzięło dwóch dealerów, którzy chcą dostarczyć takie same samochody: renault talisman.

Jednakże, obydwie oferty znacznie przekraczają przeznaczony przez miasto na ten cel budżet. Jeden z dostawców wycenił każdy z samochodów na 109,9 tys. zł (łączna wartość kontraktu 439,8 tys. zł), drugi zaś na 110,3 tys. zł (wartość czterech aut – 441,2 tys. zł).

Czy miasto przeznaczy na zakup nowych samochodów większą kwotę? – Złożone do 5 grudnia oferty zostaną poddane weryfikacji i analizie komisji przetargowej. Później dopiero zapadnie decyzja, czy zwiększymy kwotę, czy ogłosimy nowy przetarg – komentuje Krzyżanowska.

Nowe samochody mają być dostarczone w ciągu miesiąca od podpisania umowy.

DW

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czym by się nie wozili, to i tak każdy ma w dalekim d…. nas zwykłych szarych obywateli. Lepiej se Talizmana kupić….