Czy zlikwidują buspas na al. Tysiąclecia? Mamy komentarz ratusza

buspas tysiąclecia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Urząd Miasta Lublin zabrał głos w sprawie zapowiedzianej przez dyrektora Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie likwidacji buspasa na al. Tysiąclecia.

O sprawie jako pierwszy poinformował Dziennik Wschodni. We wtorek gazeta opublikowała materiał, w którym dyrektor Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie Kazimierz Pidek zapowiedział likwidację buspasa na al. Tysiąclecia, który funkcjonuje w tym miejscu od 2016 roku.

Nie będzie likwidacji buspasa

Tego samego dnia do opublikowanego materiału postanowił odnieść się Urząd Miasta Lublin, który zaprzeczył, by w planach miał likwidację buspasa w ciągu al. Tysiąclecia.

W nawiązaniu do publikacji medialnej dotyczącej likwidacji buspasa w ciągu al. Tysiąclecia uprzejmie informuję, że funkcjonujący od 2016 r. bus pas w tym miejscu nie będzie likwidowany” – komentuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

To rozwiązanie, które spełnia swoją funkcję i jest zgodne z polityką transportową miasta zmierzającą do tworzenia priorytetów dla pojazdów komunikacji miejskiej” – mówi Katarzyna Duma.

Przypomnijmy, że w maju 2019 r. został zatwierdzony, a następnie w lipcu wprowadzony nowy projekt organizacji ruchu usprawniający poruszanie się w rejonie ronda Dmowskiego.

Zmianę wprowadzono w związku z napływającymi od kierowców sygnałami o nieczytelności oznakowania. W chwili obecnej kierowcy jadący od strony ul. Mełgiewskiej, po przejechaniu przez skrzyżowanie, nie wjeżdżają na buspas, a poprzez oznakowanie są kierowani na pozostałe pasy al. Tysiąclecia” – tłumaczy rzeczniczka.

Ratusz przypomina również, że od początku 2019 r. za zarządzanie ruchem odpowiada Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta Lublin, a nie Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.