Czy dziś jest niedziela handlowa? Czy 31 maja są czynne sklepy?

sklep handel niedziela market zakupy auchan
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Niedziela 31 maja to niedziela niehandlowa. Sklepy są więc dziś zamknięte. Najbliższa niedziela handlowa dopiero za miesiąc. Jakie sklepy są dziś otwarte?

Od 2020 roku obowiązuje całkowity zakaz handlu w niedziele – choć są wyjątki, kiedy będziemy mogli zrobić zakupy w niedziele. W niedzielę 31 maja 2020 nie zrobimy zakupów w dużych sklepach i galeriach handlowych. Otwarte będą sklepy sieci Żabka i Freshmarket, w których będą sprzedawać właściciele.

Najbliższa niedziela handlowa wypada 28 czerwca. W tym roku będą jeszcze łącznie cztery niedziele, w których normalnie będzie można zrobić zakupy.

Które niedziele będą handlowe w 2020 roku?

W całym 2020 roku niedziel handlowych będzie siedem (26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia, 20 grudnia). Zaostrzone przepisy weszły w życie z dniem 1 stycznia. Zakaz nie obowiązuje między innymi w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są kary. Na placówkę może zostać nałożony mandat w wysokości 1-5 tys. zł. Sprawa może również trafić do sądu, a tam kara grzywny wyniesie nawet 100 tys. zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.