Czy 12 grudnia to niedziela handlowa? Jakie sklepy otwarte 12.12.2021? LISTA SKLEPÓW

Biedronka przy ul. Choiny w Lublinie
Biedronka przy ul. Choiny w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Czy w niedzielę 12 grudnia 2021 sklepy będą otwarte? W tym materiale dowiesz się o tym, czy 12.12.2021 jest niedziela handlowa i jakie są tego dnia otwarte sklepy.

12 grudnia 2021: czy jest niedziela handlowa?

Wiele osób zastanawia się, czy jest niedziela handlowa 12 grudnia. W grudniu 2021 roku wypadają dwie niedziele handlowe – 12 oraz 19 grudnia. W tych dniach czynne będą m.in. supermarkety, galerie handlowe, punkty usługowo-handlowe.

Zobacz także: Niedziele handlowe przed świętami w grudniu 2021. Sklepy otwarte 12 i 19 grudnia

Niedziela 12 grudnia jest niedzielą handlową. Oznacza to, że w tym terminie otwarte będą sklepy sieci Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi, Carrefour, Auchan, Dino, Stokrotka, Selgros, Leclerc, Netto. Ponadto czynne będą galerie handlowe, placówki pocztowe, stacje benzynowe, kawiarnie, kwiaciarnie i piekarnie.

Zobacz także: Kalendarz niedziel handlowych w 2022 roku. Które niedziele będą handlowe?

W 2021 roku zakaz handlu nie obowiązuje w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary. Placówka może zostać ukarana mandatem w wysokości 1-5 tys. zł. Jeśli sprawa trafi do sądu, kara może wynieść nawet 100 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.