Czujne oko kamery strzeże wjazdu na Stare Miasto. Nieuważni kierowcy otrzymają pamiątkowe zdjęcie z mandatem

Kamera na wjeździe na Stare Miasto w Lublinie
Kamera na wjeździe na Stare Miasto w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Kamery rejestrujące ruch na terenie Starego Miasta już zamontowane. System będzie działał 24/7 i zarejestruje każdy wjazd i wyjazd z tego obszaru. Kierowcy bez wymaganego zezwolenia otrzymają pocztą pamiątkowe zdjęcie z mandatem.

Kamery pozwolą wyeliminować nieproszonych kierowców

Rada Dzielnicy Stare Miasto w Lublinie zakupiła elektroniczny system identyfikacji pojazdów oraz kontroli wjazdu na Stare Miasto. Jego koszt wynosi 120 tysięcy złotych. System składa się z dwóch kamer zamontowanych na ul. Noworybnej i Olejnej.

Zobacz także: Kamery zarejestrują kierowców, którzy nielegalnie wjadą na Stare Miasto

W przypadku ul. Noworybnej kamera zarejestruje tablice rejestracyjne pojazdów wjeżdżających oraz wyjeżdżających. Natomiast na ul. Olejnej kamera zarejestruje samochody wyjeżdżające oraz te, których kierowcy zdecydują się na wjazd „pod prąd”.

System będzie sczytywał tablice rejestracyjne pojazdów wjeżdżających na teren Starego Miasta i porównywał z listą tablic, które posiadają zezwolenie wydane na wniosek przez Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością.

Kamery już na swoich miejscach

W ostatnich dniach rozpoczął się montaż systemu. Kamery do rejestracji pojazdów już są na swoich miejscach, pozostały jeszcze elementy wdrożeniowe i konfiguracji całego systemu.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Kamera na wjeździe na Stare Miasto w Lublinie
Kamera na wjeździe na Stare Miasto w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

„Mamy nadzieję, że realizacja tego zadania w sposób istotny przyczyni się do ograniczenia wjazdu samochodów nieuprawnionych na teren Starego Miasta” – mówi, Makowski Michał, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Stare Miasto w Lublinie.

Prace związane z uruchomieniem systemu mają zakończyć się na początku grudnia. Kolejne tygodnie to testy systemu i wdrożenie w jego obsługę Straży Miejskiej. Początek działania systemu planowany jest od 1 stycznia 2023 r.

Spodziewaj się listonosza

Według taryfikatora mandatowego wjazd bez uprawnienia na teren Starego Miasta może kosztować nieuważnego kierowcę do 800 zł, a jego konto zasili 5 punktów karnych. Mandat wraz z pamiątkowym zdjęciem będzie dostarczony listownie najpóźniej do 6 miesięcy od daty zaistnienia zdarzenia.

Zdjęcia pojazdów wraz z numerami rejestracyjnymi będą przechowywane przez okres 6 miesięcy, natomiast zarejestrowany wjazd i wyjazd pojazdu będzie przechowywany w systemie monitoringu miejskiego przez okres około 1 miesiąca.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Cy planowana jest likwidacja transportu samochodowego w Lublinie. Po co się tak trudzić? Wystarczy znak zakaz wjazdu do miasta.

  2. Popieram postulat kolegi – wymieść z miasta ten złom. Polskie miasta to złomowisko zachodniej Europy, wszystkie miejsca zagracone, nowe osiedla projektowane dla samochodów nie dla ludzi