Czekolada mleczna zamiast gorzkiej. Aldi wycofuje ze sprzedaży partię produktu

Aldi przy ul. Nałkowskich w Lublinie
Aldi przy ul. Nałkowskich w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Z półek sklepowych sieci Aldi znika partia mieszanki bakaliowo-orzechowej. Podczas produkcji wykorzystano czekoladę mleczną zamiast gorzkiej, co powoduje obecność niezadeklarowanej substancji alergennej – mleka.

Aldi wycofany produkt

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez sieć Aldi, wycofaniu jednej partii produktu GOURMET FINEST CUISINE, Mieszanka prażonych orzechów pekan, prażonych i solonych migdałów oraz słodzonej, suszonej żurawiny w czekoladzie gorzkiej.

W produkcie tym stwierdzono obecność czekolady mlecznej – zamiast czekolady gorzkiej. Spożycie produktu przez osoby z alergią lub nietolerancją na mleko może wywołać u nich reakcję alergiczną.

Produkt: GOURMET FINEST CUISINE, Mieszanka prażonych orzechów pekan, prażonych i solonych migdałów oraz słodzonej, suszonej żurawiny w czekoladzie gorzkiej
Data minimalnej trwałości: 24.08.2022 oraz 05.09.2022
Numer partii: 05PA02208
Producent: Bösch Boden Spies Import GmbH
Dystrybutor w Polsce: Aldi Sp. z o.o., ul. Murckowska 16, 40-265 Katowice

Należność za zakupiony towar zostanie klientom zwrócona, również w przypadku braku paragonu będącego dowodem dokonania zakupu. Zwrotów można dokonywać do dnia 31.05.2022.

GOURMET FINEST CUISINE, MIESZANKA PRAŻONYCH ORZECHÓW PEKAN, PRAŻONYCH I SOLONYCH MIGDAŁÓW ORAZ SŁODZONEJ, SUSZONEJ ŻURAWINY W CZEKOLADZIE GORZKIEJ
GOURMET FINEST CUISINE, MIESZANKA PRAŻONYCH ORZECHÓW PEKAN, PRAŻONYCH I SOLONYCH MIGDAŁÓW ORAZ SŁODZONEJ, SUSZONEJ ŻURAWINY W CZEKOLADZIE GORZKIEJ

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.