Czekają nas mroźne noce. IMGW ostrzega mieszkańców województwa lubelskiego

Padający śnieg w Lublinie
Padający śnieg w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Zima rozgościła się w województwie lubelskim. Będzie słonecznie, ale też mroźno. Najzimniejsze będą noce z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę, kiedy to nad ranem, miejscami w regionie, temperatura obniży się do nawet -22°C.

Pogoda na poniedziałek i wtorek 8-9 stycznia 2024 r. w woj. lubelskim

W poniedziałek (08.01) dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże. Temperatura maksymalna od -11°C do -8°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek (08-09.01) zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -20°C do -17°C, lokalnie możliwy spadek temperatury do -22°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

We wtorek (09.01) dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -10°C do -7°C. Wiatr słaby, na ogół zachodni.

W nocy z wtorku na środę (09-10.01) zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -13°C do -10°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni.

Mroźne noce

W związku z prognozowanym spadkiem temperatury Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteo dla całego województwa lubelskiego. Ostrzeżenie przed silnym mrozem obowiązuje do środy 10 stycznia do godz. 10:00.

„Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -22°C do -18°C w nocy z 08/09.01 oraz od -17°C do -14°C w nocy od 09/10.01. Temperatura maksymalna w dzień od -10°C do -7°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h” – ostrzega IMGW.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.