Czas na wielkie ściganie. Ruszył Rajd Nadwiślański 2017 [INFO]

rajd nadwiślański

W piątek ruszył Rajd Nadwiślański 2017. W tym roku bazą jest Lublin. Zobacz trasę wyścigu i miejsca, z których warto obserwować wyścig.

 

Pierwszy raz od pięciu lat odcinek specjalny Rajdu Nadwiślańskiego nie odbędzie się w Puławach. Za to główną bazą wyścigu będzie Lublin. Nasze miasto będzie gościć rajdowych fanów oraz organizatorów po raz pierwszy.

 

W piątek na Placu Zamkowym odbyła się ceremonia startu, kiedy to zaprezentowano wszystkie startujące drużyny i ich samochody. Jednak sam wyścig rozpocznie się dopiero w sobotę.

 

Od godz. 7.30 do 10.30 kierowcy przejadą trasę testową w Motyczu. Wyścig zacznie się od odcinka „Urzędów” od godz. 13 do 15.35. Start będzie miał miejsce w gminie Wilkołaz. Tutaj kierowcy będą mieli do pokonania 26-kilometrowy odcinek. Z Urzędowa rajdowcy pojadą do Józefowa, gdzie na trasie odcinka specjalnego – 12 km – będą się ścigać od godz. 13.50 do 15.35.

 

Sobotnie zmagania zakończą się pierwszym w historii Lublina super „oesem”. Od godz. 18.15, pod Areną Lublin, kierowcy zmierzą się z ponad 2-kilometrowym parkingiem stadionu.

 

W niedzielę rajdowcy zmierzą się z drogami w Garbowie (godz. 9 do 12.30), Nałęczowie (godz. 9.25 do 12.55) i Jastkowie (godz. 10 do 13.35). O 15:30 wszyscy kierowcy startujący w zawodach zjadą się na Plac Zamkowy, gdzie odbędzie się zakończenie.

 

Organizatorzy rajdu proszą kibiców o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Lista miejsc o najlepszej widoczności na stronie rajdnadwislanski.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.