Czas na przełaje. Rusza cykl imprez City Trail

Grand Prix CITY TRAIL 8 fot.Piotr Dymus e1475659367344

W najbliższą sobotę rozpocznie się czwarta edycja przełajowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim. Dystans do pokonania to 5km.

City Trail to ogólnopolska impreza, która odbywa się w 10 miastach Polski. Oprócz Lublina, są to: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W każdym z miast jest sześć imprez, a aby ukończyć cykl, otrzymać pamiątkowy medal i zostać sklasyfikowanym, a być może walczyć także o nagrody należy pobiec w co najmniej czterech.

Biegacze ponownie wrócą nad okolice Zalewu Zemborzyckiego. Trasa jest urozmaicona, na biegaczy czekają dwa niewielkie wzniesienia, nieco piaszczystego podłoża, ale nie ma wątpliwości, że każdy poradzi sobie z 5-kilometrowym dystansem, bowiem organizatorzy nie wprowadzają limitu czasu.

– Organizując zawody w 10 lokalizacjach znamy sporo lasów, bo wytyczenie każdej trasy naszego biegu wymagało obiegania znacznie większego dystansu niż 5km, na którym odbywa się rywalizacja podczas CITY TRAIL. Trasa w Lublinie znajduje się wśród tych najprzyjemniejszych – połowę dystansu biegniemy wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego, drugą część w lesie. Na finiszu mamy do pokonania 300-metrową pętlę, która dzięki temu że znajduje się w okolicy mety, zawsze jest wypełniona kibicami – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator cyklu.

Jako, że sezon biegowy składa się z sześciu imprez w Lublinie odbędą się w następujących terminach: 8 października 2016, 5 listopada 2016, 3 grudnia 2016, 7 stycznia 2017, 4 lutego 2017, 11 marca 2017.

Aby wystartować w biegu uczestnik musi nabyć pakiet startowy. Pojedynczy start to koszt 17,5 zł w przypadku płatności internetowej, bądź 25 zł jeśli opłaty dokonuje się w dniu zawodów. Jest też możliwość zapisania się od razu na cały cykl – pakiet sześciu biegów to koszt 80 zł.

Trasa

trasa-lublin

Schemat każdej imprezy jest taki sam. O godz. 8:30 rozpoczyna pracę biuro zawodów. O 9:30 zaczynają rywalizację dzieci, a o 11:00 na trasę ruszają dorośli startujący na dystansie 5km.

(fot. Piotr Dymus)

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.