Coraz więcej aptek wykonuje szybkie testy antygenowe na covid

apteka aptekarka w maseczce
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

W pięciu aptekach w Lublinie można już wykonać bezpłatny test antygenowy na covid. W skali całego kraju do akcji zgłosiły się 183 apteki.

Apteki w Lublinie z testami covid

Od 27 stycznia uruchomiono program bezpłatnych testów antygenowych na covid, które można wykonać w aptekach. Pierwszego dnia było ich 64 – aptekarze skarżyli się, że testy na covid nie dojechały, ale wielu właścicieli aptek po prostu uznało, że uruchamianie testów im się nie opłaca.

Dziś w systemie pacjent.gov.pl można znaleźć 183 apteki, które wykonują za darmo testy w kierunku covid. To mniej niż 1,5 proc. wszystkich polskich aptek. Testy na covid w aptekach są opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a do ich wykonania nie trzeba skierowania.

W województwie lubelskim na dzień 1 lutego 2022 r. testy antygenowe w aptekach można zrobić w 21 lokalizacjach, w tym pięciu w Lublinie:

  • Apteka Nova, ul. Stanisława Węglarza 16,
  • Punkt Wymazowy Maklab, ul. Zana 38,
  • Apteka Testy, Olchowa 11,
  • Apteka Na Kunickiego, ul. Władysława Kunickiego 59,
  • Punkt Wymazowy Maklab, ul. Nałkowskich 80B.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.