Coraz trudniejsze warunki do jazdy w Lublinie. W najbliższych godzinach spadnie śnieg

Marznący deszcz sprawił, że na drogach i chodnikach jest ślisko
Marznący deszcz sprawił, że na drogach i chodnikach jest ślisko | fot. Dominik Wąsik

Od kilku godzin w Lublinie pada marznący deszcz. Jest ślisko, na ulice musiały wyjechać pługosolarki, które przygotowują się dopiero na najgorsze. W najbliższych godzinach spadnie mokry i ciężki śnieg.

Trudne warunki do jazdy, śliskie jezdnie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Synoptycy prognozują słabe opady marznącego deszczy lub mżawki powodującej gołoledź. Oblodzenie jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, ponieważ często doprowadza do stłuczek, wypadków, a nawet karamboli.

Od kilku godzin na ulicach Lublina możemy zaobserwować pracujące pługosolarki. Najgorsze jednak dopiero przed nami. Bliżej północy nad Lublin nadciągnie niż Denise, który przyniesie ze sobą intensywne opady mokrego i ciężkiego śniegu.

Według prognoz, dzisiejszej nocy i w ciągu jutrzejszego dnia może spaść nawet 12 cm śniegu. Więcej o sytuacji pogodowej przeczytasz w naszym komunikacie: Ostrzeżenie meteorologiczne. Nad region nadciąga śnieżyca. Może spaść nawet 12 centymetrów śniegu

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.