Coraz bliżej budowy dwóch odcinków S17 w woj. lubelskim. GDDKiA złożyła wnioski

aDSC 4469
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wnioski o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy dwóch nowych odcinków drogi ekspresowej S17 w województwie lubelskim.

Nowe odcinki S17 w województwie lubelskim

Chodzi o odcinki S17 Łopiennik – Krasnystaw i Zamość Sitaniec – Zamość Wschód. Oba odcinki są na etapie prac przygotowawczych. Projektanci opracowują studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R).

Będzie to droga o przekroju dwujezdniowym (dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasami awaryjnymi). Przebiegać będzie nowym śladem. W ramach inwestycji powstaną m.in. obiekty inżynierskie, w tym węzeł drogowy Zamość Północ, drogi do obsługi ruchu lokalnego, a także urządzenia ochrony środowiska.

Odcinek Łopiennik – Krasnystaw, o długości ok. 9,6 km będzie rozpoczynać się za węzłem Łopiennik. Następnie, za Łopiennikiem Górnym, trasa ekspresowa przybliży się do obecnej drogi krajowej nr 17 i przebiegać będzie wzdłuż niej. Dalej od zachodniej strony ominie cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej, położony w lesie w Łopienniku Górnym, a także zabudowania w miejscowości Zakręcie.

Z kolei odcinek Zamość Sitaniec – Zamość Wschód będzie liczył ok. 12 km. Planowana trasa omija Zamość po północno-wschodniej stronie. Na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 843 zaplanowano węzeł Zamość Północ. Następnie droga przetnie istniejącą linię kolejową w okolicach miejscowości Reforma. Odcinek kończyć będzie się w okolicach Kolonii Jarosławiec, przed węzłem Zamość Wschód.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.