Co zrobić ze świąteczną choinką? Zobacz, gdzie w Lublinie trafiają niechciane drzewka

IMG 20161216 122031 e1483623449100
edf

Zwykle po Nowym Roku i święcie Trzech Króli większość Polaków usuwa z domów choinki. Wtedy też pojawia się pytanie: co zrobić z gubiącym igły żywym drzewkiem?

 

Święta, święta i… po świętach. Na pytanie co zrobić, gdy drzewko zaczyna się sypać wcześniej, a igły zaczynają przeszkadzać nam w domu, odpowiada Joanna Bobowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Lublin.

 

– Od mieszkańców choinki będziemy odbierać razem z wielkimi gabarytami – mówi Bobowska. Choinki można także bezpłatnie oddawać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

 

Odpady wielkogabarytowe odbierane są zgodnie z harmonogramem w styczniu i w lutym, jednak wymagane jest indywidualne zgłoszenie zapotrzebowania odbioru tych odpadów do przedsiębiorcy świadczącego usługę odbioru odpadów z nieruchomości na formularzu elektronicznym lub telefonicznie nie później niż 3 dni przed ustalonym terminem, wynikającym z harmonogramu. Terminy wywozu odpadów  dostępne są na stronach internetowych Kom-Eko S.A, SUEZ Wschód Sp. z o.o i EKOLAND Sp. z o.o.

 

Na terenie miasta funkcjonuje również PSZOK na ul. Głuska 6, do którego wszyscy właściciele nieruchomości zamieszkałych, niezależnie od sektora w jakim położona jest ich nieruchomość, mogą samodzielnie, nieodpłatnie dostarczyć określone rodzaje odpadów, w tym poświąteczne choinki. W PSZOK odpady przyjmowane są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od 8.00 do 14.00.

 

Wszystkie choinki trafiają następnie do firmy Kom-Eko, która zutylizuje drzewka.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.