Co zrobić z jedzeniem po świętach? Sprawdź, gdzie możesz je oddać w Lublinie

Lublin. Co zrobić z jedzeniem po świętach? Oddaj do jadłodzielni
Lublin. Co zrobić z jedzeniem po świętach? Oddaj do jadłodzielni | fot. Jadłodzielnia Lublin

Po świętach część jedzenia jest wyrzucana. W Lublinie znaleziono metodę na to, by tej żywności nie marnować, a przy okazji wspomóc uboższych mieszkańców naszego miasta. Niezjedzone potrawy, szczelnie zamknięte, można przynieść do jadłodzielni. Sprawdźcie, gdzie konkretnie.

Lista miejsc w Lublinie, gdzie można zostawić jedzenie po świętach

Boże Narodzenie, jak każde święta, to czas, kiedy przygotowujemy dużo jedzenia, często zbyt dużo, a po świętach okazuje się, że nie wszystko zjedliśmy, chociaż dania są ciągle dobre. Nie wyrzucaj sałatki jarzynowej, wędlin czy ciasta, ale podziel się z innymi.

Przypominamy o lodówkach społecznych, w których możecie zostawić żywność. Z lodówek społecznych, zwanych też „jadłodzielniami”, zazwyczaj korzystają osoby uboższe, potrzebujące, a także bezdomne. Ważne, by zostawić ją w takim stanie, w jakim sami chcielibyście posiłek zjeść.

W Lublinie jadłodzielnia działa od 2019 r. na targowisku nr 1 przy al. Tysiąclecia 2, w boksie nr 97 – standardowo czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8–17, w soboty 8-15, a w niedziele jest zamknięta.

Co nie powinno trafić do jadłodzielni?

Jakie jedzenie wkładać do lodówki społecznej? Potrawy i artykuły powinny być szczelnie zapakowane i opisane, np. datą przygotowania. Nie można przekazywać jedzenia, które jest popsute lub istnieje podejrzenie, że z jakiegoś powodu nie nadaje się do spożycia. Nie wkładajmy do lodówek również surowego mięsa i surowych jaj oraz alkoholu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.