Co z Torem Lublin? Więcej jest przeciwników czy zwolenników?

242343d4e e1410714848820

Mieszkańcy dzielnicy Wrotków domagają się likwidacji toru z powodu nadmiernego hałasu, który według nich dobiega z toru. Jednak obrońcy toru nie oddadzą go łatwo. W niespełna 3 godziny zebrali na swoim fanpage 300 zwolenników. Co z tego wyniknie?

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzielnicy Wrotków działa od 2008 roku próbując na drodze administracyjnej rozwiązać problem hałasu pochodzącego z toru kartingowego. Gromadzą materiały dowodowe w postaci pomiarów natężenia hałasu, świadków  (czyli mieszkańcy, którzy od wielu lat cierpią z powodu hałasu). Na swojej stronie gromadzą mieszkańców by powstrzymać hałas i przywrócić spokój na osiedlu.

Ale czy nie wiedzieli, gdzie się wprowadzają? Jedno jest pewne, że ci którzy kupowali mieszkania na Słonecznym Domie musieli wiedzieć o torze i jego funkcjach.

Miłośnicy i zwolennicy lubelskiego toru nie próżnują.  Na swoich stronach Ratujmy Tor Lublin oraz Starttorlublin zbierają zwolenników.

Starttorlublin to akcja czysto happeningowa. Każdy lajk powoduje wysiedlenie jednego mieszkańca. Poprzez te działania chcemy zwrócić uwagę, że nie ma gdzie jeździć. – takiej odpowiedzi udzielili nam osoby, które ową akcję zapoczątkowali.

A waszym zdaniem jaki finał powinien nastąpić? Czekamy na komentarze.

327240_283316538349298_2761223_o

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. chyba wiedzieli w momencie kupna mieszkania ze za blokiem od 40 lat jest tor ? czy mam dziwne wrazenie ze probuja zrobic awanture dookola wlasnej glupoty?

  2. Zamiast posuwac się do tak radykalnych kroków jak zniszczenie/zamknięcie toru należy wprowadzic ograniczenia emisji fali akustycznej lub/i wybudowac ekrany akustyczne.

  3. Prosze nie uogólniać. Ci tzw. mieszkańcy Wrotkowa to zaledwie garstka oszołomów, którzy swoje stowarzyszenie zawiązalki pod pretekstem m.in. działań ekologicznych a jedyne co zrobili przez te kilka lat to walka z torem. Sam od kilkunastu lat mieszkam na Wrotkowie, moja żona dwukrotnie dłużej, z czego pierwszą połowe w bezpośrednim sąsiedztwie toru. Moi teściowie nidgy nie skarżyli się na „hałas” z toru. Mam wielu znajomych na nowym osiedlu tuż obok toru , każdy z nich mówi „jesli komus przeszkadza tor, wystarczy postawić ekrany akustyczne, tylko że prosimy o przezroczyste – żeby było widać”

  4. Ale co to ma za znaczenie przecież tor jest sprzedany. Do 31 marca 2015 roku można korzystać potem deweloper zbuduje tam osiedle bloków. Nie rozumiem tylko po to stowarzyszenie sie teraz tak unosi skoro sezon zaraz sie kończy wiec bedą mieli ta swoją upragniona ciszę…. Do czasu jak wjadą maszyny budowlane hehehe 😀