Co z drogą dojazdową na przystanek Lublin Zachodni? Miasto nie ma pieniędzy

89811929 10159759035144569 2997387586307096576 o
Przystanek Lublin Zachodni obsłuży pociągi dalekobieżne | fot. PKP PLK

Nowy przystanek PKP Lublin Zachodni zlokalizowany w dzielnicy Czuby nie doczeka się w tym roku drogi dojazdowej. Miasto tłumaczy się złą kondycją finansową.

Od grudnia 2019 roku podróżni mogą korzystać z nowego przystanku kolejowego Lublin Zachodni, który powstał na wysokości os. Poręba. Inwestycja została zrealizowana w ramach modernizacji linii kolejowej z Warszawy do Lublina przez PKP Polskie Linie Kolejowe i kosztowała 7,2 mln zł.

Długi na 400 metrów peron wyposażony jest w ławki, oświetlenie i tablice informacyjne. Szeroka wiata zapewnia ochronę przed deszczem. Dojście do przystanku umożliwia przejście podziemne. Na przystanku Lublin Zachodni zatrzymują się wszystkie pociągi kursujące po tej linii kolejowej.

Brak środków na budowę drogi dojazdowej

Inwestycja budowy przystanku kolejowego na terenie dzielnicy Czuby była realizowana w porozumieniu z miastem Lublin. Po stronie samorządu leżało wykonanie drogi dojazdowej (odcinek od Granitowej do ul. Węglinek) do przystanku, której do tej pory nie ma, i jak się okazuje w najbliższym czasie nie będzie.

„Pogarszająca się kondycja finansowa miasta, wywołana zmianami ustawowymi w podatku PIT oraz obostrzeniami związanymi z przeciwdziałaniem epidemii, aktualnie wyklucza wprowadzenie wnioskowanych zadań do tegorocznej uchwały budżetowej” – informuje Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.