Co dalej z lotniczym połączeniem Lublin – Tel Awiw? Komentarz rzeczników

Inauguracyjny lot BRAVO AIRWAYS
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Port Lotniczy Lublin

Pomimo braku lotów w systemie przewoźnika, zarówno rzecznik Portu Lotniczego Lublin jak i Polskich Linii Lotniczych LOT zapewniają, że trwają prace nad rozkładem.

W sobotę, 2 lutego informowaliśmy o możliwym zawieszeniu lotniczego połączenia z Lublina do Tel Awiw w Izraelu. Taką informację uzyskał serwis lubelskielotnisko.pl kontaktując się z pracownikami Polskich Linii Lotniczych LOT poprzez oficjalny profil linii w serwisie Facebook.

„Uprzejmie informuję, że na te chwilę bezpośrednie połączenia pomiędzy Lublinem a Tel Awiw zostały zawieszone” – taką odpowiedź otrzymali dziennikarze z lubelskielotnisko.pl.

Jak się okazuje, pracownik obsługujący social media nie zweryfikował tej informacji. Sprawę postanowił skomentować rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT Adrian Kubicki:

„Brak połączenia z Lublina do Tel Awiwu nie oznacza, że nie będzie ono obsługiwane. Jesteśmy na etapie ewaluacji wszystkich połączeń regionalnych do Tel Awiwu i dlatego żadnego z nich nie ma jeszcze w naszych systemach sprzedażowych na nadchodzący sezon zimowy. Siatka połączeń będzie sukcesywnie uzupełniana w kolejnych tygodniach” – komentuje Adrian Kubicki.

Sprawę postanowił też skomentować rzecznik Portu Lotniczego Lublin, Piotr Jankowski.

„Połączenia do Tel Awiwu nie są zawieszone. Zimowy rozkład nie był jeszcze wprowadzany do sprzedaży ze względu na fakt, że nie jest jeszcze znane ostateczne zapotrzebowanie na rejsy ze strony touroperatorów obsługujących ruch przyjazdowy do Polski. W ubiegłym roku sytuacja była podobna, rozkład zimowy był udostępniany na przełomie kwietnia i maja i spodziewamy się, że w tym roku też tak będzie. Zwracam uwagę, że dotyczy to również innych lotnisk, w sprzedaży nie ma innych kierunków regionalnych z Rzeszowa, Krakowa, Wrocławia, Gdańska do Tel Awiwu” – komentuje Piotr Jankowski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.