Cisza przed burzą. IMGW wydało ostrzeżenie dla województwa lubelskiego

chmury burza
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami i gradem, które obowiązuje na terenie całego województwa lubelskiego.

Dzisiaj Polska znajdzie się w obszarze odciętego niżu górnego. Początkowo do Polski zaciągnie wilgotne i ciepłe powietrze polarnomorskie. Niemal wszędzie spodziewamy się przelotnych opadów deszczu oraz miejscami burz, które mogą pojawić się przed południem i będą trwać do godzin nocnych.

– Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 do 30 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwy grad – mówi Katarzyna Ścisłowska, synoptyk IMGW.

Czego dokładnie dotyczy ostrzeżenie pierwszego stopnia? – Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – informuje IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 15.00 dnia 11.07.2018 do godz. 07.00 dnia 12.07.2018.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.