Ciemności w Parku Ludowym. Dlaczego większość latarni nie świeci nocą?

Park Ludowy otwarty po przebudowie
Park Ludowy otwarty po przebudowie | Miasto Lublin

Jeden z mieszkańców zwrócił uwagę na to, że od blisko miesiąca większość latarni w Parku Ludowym nie świeci nocą. – Na siłę szukanie oszczędności, czy ze strony Urzędu Miasta nie wiedzą jak odbierać inwestycje? – pyta zdenerwowany mieszkaniec.

Park Ludowy w Lublinie tonie w ciemnościach

O problemach z oświetleniem w Parku Ludowym poinformował nas jeden z Czytelników, który poprosił nas o interwencję. Mieszkańcy nie mogą normalnie korzystać po zachodzie słońca z parku.

„Rewitalizacja parku, która miała służyć poprawie bezpieczeństwa obiektu, a w godzinach wieczornych działają tylko zamontowane latarnie od strony al. Piłsudskiego. Reasumując, koło 80 proc. latarni w parku nie działa” – zwraca uwagę mieszkaniec.

„Są zainstalowane obiekty na ścieżkach dla osób jeżdżących na rolkach bądź deskorolkach, a po godzinie 21 są one całkowicie niewidoczne. Tylko czekać, aż zaczną się spać odszkodowania, bo ludzie zaczną łamać kończyny, wybijać zęby. W parku jest całkowicie ciemno” – alarmuje Czytelnik.

Mieszkaniec zwrócił również uwagę na zainstalowane na terenie parku poidełka. – „Od początku oddania inwestycji, żaden z nich nie działa. Coraz większe upały, a sprzęt jest niedostępny” – wskazuje.

Czy faktycznie urzędnicy szukają oszczędności? Zwróciliśmy się z zapytaniem do lubelskiego ratusza. Jak się okazuje, przyczyną niedziałania latarni w Parku Ludowym nie jest celowe działanie, a awaria kabla zasilającego latarnie.

„Podczas budowy dróg dojazdowych do nowego dworca (okolice Targów Lublin – przyp. red.) doszło do uszkodzenia kabla energetycznego, co spowodowało częściowy brak oświetlenia w parku. Uszkodzenie kabla nastąpiło prawdopodobnie w czerwcu, natomiast informację o problemach z zasilaniem oświetlenia otrzymaliśmy od PGE w późniejszym czasie” – wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

„Zobowiązaliśmy wykonawcę do niezwłocznego usunięcia uszkodzenia w ramach obowiązującej umowy, co pozwoli na przywrócenie funkcjonowania latarni” – dodaje.

W przypadku poidełek powodem ich niedziałania jest decyzja sanepidu, który ze względu na stan epidemii nie rekomendował uruchomienie poidełek wody pitnej.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.